ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION
19 липня відзначають Міжнародний день ретейнерів, День нових друзів.

В Україні - День тренера.
Православна церква вшановує пам'ять святої преподобної Макрини, сестри святого Василя Великого; святого пророка Дея.
День тренера в Україні
День тренера в Україні відзначають щорічно 19 липня.
Це День спорту та наставництва, свято фізичної культури, виховання та педагогіки. Це професійне свято фахівців сфери фізичної культури і спорту, які ведуть навчально-тренувальну роботу, спрямовану на виховання і підготовку українських спортсменів.
Ще цього дня:
1900 - Відкрилося Паризьке метро;
1959 - Початок арештів членів Українського Національного Комітету - дисидентської підпільної організації, що діяла в період 1957-1962 років і ставила за мету підготовку свідомих патріотів для агітаційної націоналістичної роботи в Східній Україні;
1969 - Індіра Ганді віддала розпорядження про націоналізацію 14 найбільших індійських банків;
1980 - У Москві відкрилися XXII Олімпійські ігри, які бойкотували багато держав світу через вторгнення Радянського Союзу в Афганістан;
2022 - Албанія і Північна Македонія почали переговори про вступ до ЄС.
Церковне свято
У православному календарі день пам'яті святої преподобної Макрини. Вона народилася близько 324 року в Каппадокії (сучасна Туреччина) в християнській родині. Її батьками були Василь Старший та Емілія, а серед братів і сестер Василь Великий, Григорій Ніський і Петро Севастійський.
Макрина отримала гарне виховання й освіту. З дитинства була вихована в християнській вірі та чеснотах. Її ім'я було дано на честь її бабусі, Макрини Старшої, яка також була відомою християнкою.
Макрина була заручена, але її наречений помер до весілля. Після цього вона вирішила присвятити своє життя Богу і прийняла рішення не виходити заміж. Разом зі своєю матір'ю заснувала монастир у родинному маєтку в Анесі, де стала черницею. Монастир став місцем духовного життя для багатьох жінок, які приєдналися до Макрини в пошуках духовної досконалості.
Макрина мала великий вплив на своїх братів, особливо на Василя Великого та Григорія Ніського. Вона була не лише сестрою, а й духовною наставницею для них. Василій Великий і Григорій Ніський вважали її прикладом християнського життя і чернечої дисципліни.
Григорій Ніський написав "Життя Макрини ", де описав її святе життя, чудеса і духовні подвиги. Макрина померла 19 липня 379 року і була канонізована незабаром після своєї смерті.
Іменини: Григорій, Дмитро, Роман, Степан, Євгенія.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.