Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 18:20:43

Презентація друкованих видань з нагоди 80-ої річниці утворення Чернігівської області та 210-річчя створення Чернігівської губернії

20.11.2012   15:45

20 листопада на засіданні прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації проведено презентацію нових видань, а саме фотоальбомів «Чернігово-Сіверська земля», «Чернігівській області – 80 років» та збірника документів «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів».

Нові видання презентували в. о. начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Дмитро Никоненко, директор Державного архіву області Раїса Воробей, начальник відділу використання інформації документів архіву Ірина Гаврись, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Чернігівського державного технологічного університету Олександр Крук, працівники Державного архіву та обласного історичного музею ім. В. Тарновського. Відкриваючи захід, Дмитро Никоненко підкреслив, що ці видання спеціально підготовлені до ювілейних дат області та гідно презентують неповторність і привабливість Чернігово-Сіверської землі.

У фотоальбомі «Чернігово-Сіверська  земля» знайшли відображення чудові краєвиди і архітектурні шедеври, історичні  пам’ятки і портрети наших земляків, які своєю працею творили і творять новітню історію рідного краю. Над альбомом працював колектив упорядників на чолі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканком. Вступну статтю підготував Олександр Коваленко, кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського. Використані фотоілюстрації Миколи Турчина, Віктора Кошмала, Миколи Тищенка, Валентина Вороб’я, Валерія Сорокіна.

Раїса Воробей розповіла  про видання «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів». У ньому містяться документи, що висвітлюють події утворення Чернігівської губернії як самостійної адміністративно-територіальної одиниці у складі Російської імперії, а також різні етапи розвитку у хронологічній послідовності. Збірник розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх хто цікавиться історією Чернігівського краю. Чимало цікавих відомостей надав також рецензент збірника Олександр Крук.

Ірина Гаврись у своєму виступі поінформувала про роботу над фотоальбомом «Чернігівській області – 80 років», де представлені фотокопії документів, фотографії про історію утворення нашої області та головні події, що відбувалися на протязі її існування. У виданні використані документи з фондів Державного архіву Чернігівської області, фото з фондів Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського та фото з архівів В. Кошмала, С. Бутка, М. Рябчука.
 

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.