Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 серпня, 11:23:29

Питання профілактики та боротьби із соціально-небезпечними хворобами в м.Ніжин та Ніжинському районі розглянули в облдержадміністрації

08.11.2011   13:55

7 листопада заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів спільне засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Учасники засідання розглянули питання стану боротьби із соціально-небезпечними хворобами, виконання програмних заходів, роботу місцевих рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Начальник управління охорони здоров’я Галина Василькова поінформувала присутніх про стан боротьби із ВІЛ-інфекцією/СНІДом у Ніжинському районі та місті Ніжин. Зокрема вона відмітила, що в області протягом останніх 2 років відмічається гальмування темпів приросту захворюваності на ВІЛ. Однак, епідемічна ситуація залишається напруженою. Смертність від СНІДу та показники захворюваності на ВІЛ є високими. У Ніжинський ЦРЛ на обліку перебуває 24 ВІЛ-інфіковані особи, з них 3 із діагнозом СНІД. У Ніжинській міській лікарні – 86 інфікованих осіб, з них 5 з діагнозом СНІД. Протягом 9 місяців поточного року офіційно зареєстровано та взято під медичний нагляд 6 ВІЛ-інфікованих мешканців Ніжинського району та 23 м.Ніжина. За підсумковим рейтингом комплексної оцінки м.Ніжин посіло 7 місце, а Ніжинський район – 17. Загалом в Чернігівській області станом на 01.10.2011 зареєстровано та перебуває під медичним наглядом 2284 ВІЛ-інфікованих. Показник поширеності на ВІЛ у 2011 році зріс на 5%.

Галина Василькова звернула увагу на відсутність парентерального шляху інфікування в Ніжині та районі, що на її думку свідчить про неналежну роботу служб наркологічного спрямування. Щодо обстеження на ВІЛ контингентів з груп ризику вона зазначила, що у Ніжинському районі обстежено у 2 рази менше за середньорайонні та середньообласний показники, що свідчить про недостатню роботу серед уразливих груп населення.

Кабінет “Довіра”, що діє на базі кабінету інфекційних захворювань Ніжинської ЦРЛ, додає незручності для відвідувачів і знижує доступність до послуги. За 9 місяців цього року в ньому проконсультовано та направлено на обстеження 128 осіб. У роботі кабінету “Довіра” недостатньо уваги приділяється групам ризику, особливо споживачам ін’єкційних наркотиків. Як у районі так і у місті профілактично-роз’яснювальна робота проводиться недостатньо, а саме, не висвітлюється проблематика у засобах масової інформації. Під час засідання керівництву району було поставлено конкретне завдання по виправленню ситуації.

Також на засіданні було заслухано інформацію головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна про підготовку обласного плану заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і проведення місячника “Через обізнаність населення до подолання епідемії”. Він подякував районам за подані пропозиції до плану заходів та нагадав, що у рамках заходів 30 листопада відбудеться концерт для студентської молоді, а 1 грудня засідання “круглого столу”.

Підсумовуючи результати засідання Віктор Тканко наголосив: “Досягти успіху і запобігти новим випадкам інфікування можна тільки поєднавши зусилля працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних та інших закладів і установ, конфесій і громадських організацій за умови їх спільної і координованої праці.

Останні новини Чернігівщини

Триває ремонт ділянки траси Н-07 поблизу Мирного

Триває ремонт ділянки траси Н-07 поблизу Мирного 11:06

Ще один відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка у процесі капітального оновлення. Це ділянка протяжністю 9,6 кілометра між селами Олексинці та Мирне Прилуцького (колишнього Срібнянського) району.

Понад 4 тисячі мисливців Чернігівщини не зможуть розпочати сезон полювання. Через несплату аліментів

Понад 4 тисячі мисливців Чернігівщини не зможуть розпочати сезон полювання. Через несплату аліментів 09:26

Найближчі вихідні для поціновувачів мисливства є особливо бажаними та очікуваними, оскільки вже в суботу розпочинається сезон полювання

На Чернігівщині порахували сім'ї

На Чернігівщині порахували сім'ї 08:57

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на початок 2021 року в Чернігівській області проживає 418 тис. домогосподарств, що складає 2,9% від усіх домогосподарств країни.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:34

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 03 серпня по 08 годину 04 серпня 2021 року

4 серпня - День народження шампанського

4 серпня - День народження шампанського 08:15

Неофіційне свято цінителів цього ігристого вина.