Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 11:47:16

Питання профілактики та боротьби із соціально-небезпечними хворобами в м.Ніжин та Ніжинському районі розглянули в облдержадміністрації

08.11.2011   13:55

7 листопада заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів спільне засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Учасники засідання розглянули питання стану боротьби із соціально-небезпечними хворобами, виконання програмних заходів, роботу місцевих рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Начальник управління охорони здоров’я Галина Василькова поінформувала присутніх про стан боротьби із ВІЛ-інфекцією/СНІДом у Ніжинському районі та місті Ніжин. Зокрема вона відмітила, що в області протягом останніх 2 років відмічається гальмування темпів приросту захворюваності на ВІЛ. Однак, епідемічна ситуація залишається напруженою. Смертність від СНІДу та показники захворюваності на ВІЛ є високими. У Ніжинський ЦРЛ на обліку перебуває 24 ВІЛ-інфіковані особи, з них 3 із діагнозом СНІД. У Ніжинській міській лікарні – 86 інфікованих осіб, з них 5 з діагнозом СНІД. Протягом 9 місяців поточного року офіційно зареєстровано та взято під медичний нагляд 6 ВІЛ-інфікованих мешканців Ніжинського району та 23 м.Ніжина. За підсумковим рейтингом комплексної оцінки м.Ніжин посіло 7 місце, а Ніжинський район – 17. Загалом в Чернігівській області станом на 01.10.2011 зареєстровано та перебуває під медичним наглядом 2284 ВІЛ-інфікованих. Показник поширеності на ВІЛ у 2011 році зріс на 5%.

Галина Василькова звернула увагу на відсутність парентерального шляху інфікування в Ніжині та районі, що на її думку свідчить про неналежну роботу служб наркологічного спрямування. Щодо обстеження на ВІЛ контингентів з груп ризику вона зазначила, що у Ніжинському районі обстежено у 2 рази менше за середньорайонні та середньообласний показники, що свідчить про недостатню роботу серед уразливих груп населення.

Кабінет “Довіра”, що діє на базі кабінету інфекційних захворювань Ніжинської ЦРЛ, додає незручності для відвідувачів і знижує доступність до послуги. За 9 місяців цього року в ньому проконсультовано та направлено на обстеження 128 осіб. У роботі кабінету “Довіра” недостатньо уваги приділяється групам ризику, особливо споживачам ін’єкційних наркотиків. Як у районі так і у місті профілактично-роз’яснювальна робота проводиться недостатньо, а саме, не висвітлюється проблематика у засобах масової інформації. Під час засідання керівництву району було поставлено конкретне завдання по виправленню ситуації.

Також на засіданні було заслухано інформацію головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна про підготовку обласного плану заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і проведення місячника “Через обізнаність населення до подолання епідемії”. Він подякував районам за подані пропозиції до плану заходів та нагадав, що у рамках заходів 30 листопада відбудеться концерт для студентської молоді, а 1 грудня засідання “круглого столу”.

Підсумовуючи результати засідання Віктор Тканко наголосив: “Досягти успіху і запобігти новим випадкам інфікування можна тільки поєднавши зусилля працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних та інших закладів і установ, конфесій і громадських організацій за умови їх спільної і координованої праці.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.