Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 11:58:27

Питання погашення заборгованості із заробітної плати в області обговорили в облдержадміністрації

24.07.2012   18:20

24 липня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Звертаючись до присутніх, Станіслав Прокопенко зазначив, що протягом першого півріччя поточного року органам виконавчої влади спільно з соціальними партнерами на місцях та контролюючими органами вдалося дещо поліпшили ситуацію з виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, за попередніми статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) з початку цього року зменшилась на 2,4 млн грн або на 11,8% і на 01.07.2012 склала 17,7 млн грн, у т.ч. працівникам економічно активних підприємств – 7,6 млн гривень.

Більш детально про стан ситуації в області присутніх поінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту населення Лариса Юрченко.

Так, за її словами, на початок липня поточного року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати у 13-ти районах області (Бобровицькому, Варвинському, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському, Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському), ще в 4-х районах (Бахмацькому, Борзнянському, Козелецькому, Щорському) погашено заборгованість працівникам економічно активних підприємств, у 17-ти районах та місті Прилуки погашено борги у промисловості

Найбільшим боржником у промисловості є ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа”, на якому на 1 липня залишалося 2,7 млн грн боргів. Хоча з початку року сума боргу на підприємстві скоротилася майже удвічі, що дає можливість сподіватися на вирішення проблеми щодо виплати заборгованості із заробітної плати та недопущенні її виникнення в подальшому.

У сфері будівництва ситуація теж залишається нестабільною. Найбільшими боржниками є ВАТ “Чернігівбуд” та його структурні підрозділи, ПАТ “Будівельна компанія “Домобудівник”, дочірнє підприємство “Чернігівнафтогазгеологія” НАК “Надра України” та його структурні підрозділи.

Як зазначалось на нараді, проблемним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств державного сектору економіки, які знаходяться в управлінні центральних органів влади. Станом на 1 липня сума боргу на державних підприємствах склала 2,5 млн грн (13,9% від загальної суми).

Найбільшими боржниками серед державних підприємств залишаються: ПАТ “Хімтекстильмаш” та його структурний підрозділ дослідний завод, Чернігівторф та його філії.

На підприємствах комунальної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати впродовж червня зменшилася у 3,8 раза або на 354,7 тис. грн, однак на початок липня 125,3 тис. грн залишаються невиплаченими. Це борги по двох підприємствах, які виникли у червні (у Райсількомунгоспі Чернігівської районної ради та Водоканалі Ріпкинського району). За даними моніторингу місцевого управління 9 липня Ріпкинським комунальним підприємством “Водоканал” борги погашено.

Останні новини Чернігівщини

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт 09:38

Ще 12 нових автомобілів «Renault Duster» отримали центри первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини.

У Талалаївській об’єднаній громаді відкрили

У Талалаївській об’єднаній громаді відкрили "Інклюзивно-ресурсний центр" 08:42

У новій комунальній установі будуть опікуватися дітьми з особливими освітніми потребами. У штаті «Інклюзивно-ресурсного центру» є вчитель-логопед, дефектолог та практичний психолог, зазначено на сайті громади.

Чернігівці вчилися встановленню справедливості щодо репресованих комуністичним режимом

Чернігівці вчилися встановленню справедливості щодо репресованих комуністичним режимом 08:35

«Проблематика і досягнення процесу реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму» — під такою назвою 7 грудня у Києві проведено семінар, який організували Український інститут національної пам’яті та Національна комісія з реабілітації репресованих — жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, за участю чернігівців.

ТОВ

ТОВ "ТРАНС ЛАЙН ГРУП" знайшов працівників У Ріпках 08:17

Нещодавно у пошуках майстрів, водіїв автотранспортних засобів та дорожніх робітників до Ріпкинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості звернувся чернігівський роботодавець ТОВ «ТРАНС ЛАЙН ГРУП».

Іво Бобул: концерт на сцені Філармонійного центру

Іво Бобул: концерт на сцені Філармонійного центру 08:07

Народний артист України Іво Бобул 7 грудня з сольним концертом виступив перед чернігівськими глядачами на сцені обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини