Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:24:34

Питання погашення заборгованості із заробітної плати в області обговорили в облдержадміністрації

24.07.2012   18:20

24 липня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Звертаючись до присутніх, Станіслав Прокопенко зазначив, що протягом першого півріччя поточного року органам виконавчої влади спільно з соціальними партнерами на місцях та контролюючими органами вдалося дещо поліпшили ситуацію з виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, за попередніми статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) з початку цього року зменшилась на 2,4 млн грн або на 11,8% і на 01.07.2012 склала 17,7 млн грн, у т.ч. працівникам економічно активних підприємств – 7,6 млн гривень.

Більш детально про стан ситуації в області присутніх поінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту населення Лариса Юрченко.

Так, за її словами, на початок липня поточного року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати у 13-ти районах області (Бобровицькому, Варвинському, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському, Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському), ще в 4-х районах (Бахмацькому, Борзнянському, Козелецькому, Щорському) погашено заборгованість працівникам економічно активних підприємств, у 17-ти районах та місті Прилуки погашено борги у промисловості

Найбільшим боржником у промисловості є ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа”, на якому на 1 липня залишалося 2,7 млн грн боргів. Хоча з початку року сума боргу на підприємстві скоротилася майже удвічі, що дає можливість сподіватися на вирішення проблеми щодо виплати заборгованості із заробітної плати та недопущенні її виникнення в подальшому.

У сфері будівництва ситуація теж залишається нестабільною. Найбільшими боржниками є ВАТ “Чернігівбуд” та його структурні підрозділи, ПАТ “Будівельна компанія “Домобудівник”, дочірнє підприємство “Чернігівнафтогазгеологія” НАК “Надра України” та його структурні підрозділи.

Як зазначалось на нараді, проблемним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств державного сектору економіки, які знаходяться в управлінні центральних органів влади. Станом на 1 липня сума боргу на державних підприємствах склала 2,5 млн грн (13,9% від загальної суми).

Найбільшими боржниками серед державних підприємств залишаються: ПАТ “Хімтекстильмаш” та його структурний підрозділ дослідний завод, Чернігівторф та його філії.

На підприємствах комунальної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати впродовж червня зменшилася у 3,8 раза або на 354,7 тис. грн, однак на початок липня 125,3 тис. грн залишаються невиплаченими. Це борги по двох підприємствах, які виникли у червні (у Райсількомунгоспі Чернігівської районної ради та Водоканалі Ріпкинського району). За даними моніторингу місцевого управління 9 липня Ріпкинським комунальним підприємством “Водоканал” борги погашено.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.