Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 22:36:49

Конфлікт інтересів у земельних питаннях

06.08.2018   12:58

З початку 2018 року на сесійних засіданнях Чернігівської міської ради депутати 16 разів повідомляли про конфлікт інтересів. Про це експерти ГО “Антикорупційний штаб” дізналися під час моніторингу протоколів Чернігівської міськради.

Зазначимо, що конфлікт інтересів - це суперечність, яка виникає між службовими повноваженнями людини і її приватними або бізнес-інтересами.

Аналіз протоколів сесій Чернігівської міськради за 2018 рік показав, що за півроку про наявність конфлікту інтересів заявили 9 депутатів, тобто 22% всього депутатського корпусу.

У фракційному розрізі, декларували особисту зацікавленість у рішеннях міськради 4 представники “Нашого Краю” (Вакуленко, Коваленко, Козир, Черненок), 3 представників БПП “Солідарність” (Білогура, Гусак, Тарасовець), та по одному представнику "Самопомочі" (Іванченко) та Радикальної партії Олега Ляшка (Осіковська). Прикметно, що всі ці депутати мали особистий інтерес у земельних питаннях.

Загалом чернігівськими депутатами було зроблено 16 заяв про наявність у них конфлікту інтересів, з них 14 стосувались земельних питань. Ще двічі конфлікт інтересів стосувався інших питань, зокрема про передачу у комунальну власність об’єктів соціальної інфраструктури та затвердження змін до “Програми підтримки громадських організацій міста Чернігова на 2018 рік». В обох випадках зацікавленою особою був секретар міської ради. До речі, секретар міської ради Максим Черненок серед зазначених обранців став рекордсменом у кількості заяв про наявність конфлікту інтересів. На рахунку пана секретаря 4 заяви.

Деякими рішеннями міськради земельні ділянки надавались одразу кільком підприємствам, пов'язаним з депутатами. Наприклад, під час розгляду земельних питань на сесії 31 січня, одним рішенням було надано земельні ділянки одразу трьом підприємствам, які мають відношення до депутата Олександра Тарасовця. Так, ПАТ “Полікомбінат” отримав 6 соток на Київській, 3 для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ, ПАТ "Рекламний комбінат" - земельну ділянку, орієнтовною площею 32 сотки на Івана Мазепи, 53 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури, а ділянку  в 1,95 га отримало ПАТ "Чернігівський завод "Металіст". Всі ці підприємства зазначені у декларації Тарасовця.

А от Володимир Коваленко двічі цього року отримав від міської ради земельні ділянки. В січні міська рада безоплатно передала у власність депутата земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку на Тищинського, 41, площею майже 10 соток, а в червні за тією ж адресою було передано в оренду ще частину земельної ділянки площею 4,5 сотки.
   
Цьогоріч земельну ділянку також отримав  Володимир Білогура на 1-му провулку Шевченка, 8.  Депутат отримав у власність безоплатно 4,5 сотки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
   
Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку депутатський корпус виділив 60 соток по вул. Льотній, 3-в  ПАТ "Чернігівавтосервіс", генеральним директором якого є депутат Володимир Козир. Прикметно, що компанія депутата займається автобусними перевезеннями, але аж ніяк не будівництвом житлових будинків.
Як виявив моніторинг та аналіз рішень Чернігівської міської ради, місцеві депутати мають значний інтерес навколо земельних питань, а показник кількості заяв щодо наявності конфлікту інтересів один з найвищих серед міських рад України.


Експерти “Антикорупційного штабу”

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини