Чернігівщина може бути пілотною областю для реалізації проекту FORBIZ щодо підвищення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу
27 листопада перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук разом з в.о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Юлією Свириденко зустрілися з експертами проекту FORBIZ Рікардо Пінто та Богданою Александровою.
Під час діалогу мова йшла про можливість Чернігівщини бути пілотною областю для реалізації проекту FORBIZ з розробки ефективної регіональної стратегії розвитку, збільшення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу.
За словами Рікардо Пінто та Богдани Александрової, проект здійснюється за рахунок коштів ЄС. Реалізація проекту відбувається поетапно. Перша фаза – це аналітична частина з надання допомоги Міністерству регіонального розвитку і торгівлі України у створенні національної Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва до 2020 року та Плану заходів з її реалізації, який зараз знаходиться на завершальній стадії розробки.
Наступний крок в рамках реалізації проекту – формування методології розробки політики малого та середнього підприємництва на регіональному і місцевому рівнях, яка забезпечуватиме врахування регіональних особливостей та гарантуватиме узгодження документів з національною Стратегією. Заключною фазою має бути безпосередня реалізація ініціативи в одному з регіонів України.
Експерти проекту підкреслили, що Чернігівщина справила на них приємне враження і для пілотування розглядається як регіон в цілому, так і міста Чернігів та Ніжин зокрема. Оскільки навіть незначні зміни у кількох сферах можуть призвести до суттєвого покращення для регіону. Учасники зустрічі погодили строки та можливість створення робочої групи із зацікавлених сторін, розробки Стратегічного документу та Плану заходів з його реалізації. Також обговорено можливість підписання трьохстороннього Меморандуму.
У зустрічі також взяли участь заступники директора Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації Олександра Хомик та Світлана Полторацька, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Євгеній Криворучко, генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» Людмила Слаутіна.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії! 15:09
Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії!
Надзвичайні події в області за останню добу 10:07
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.
“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13
В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.
Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10
28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.
Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.