Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 09:30:06

Прилуцький госпітальний округ: перспектива якісних медичних послуг

07.04.2017   11:42

Питання функціонування медичних закладів у межах госпітальних округів – тема наради в Прилуцькій райдержадміністрації, яка відбулася 6 квітня. З цього заходу розпочалася робоча поїздка голови облдержадміністрації Валерія Куліча на Прилуччину.

У нараді взяли участь народний депутат України Олег Дмитренко, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, Прилуцький міський голова Ольга Попенко, голови РДА та керівники медичних закладів районів, які входять до Прилуцького госпітального округу.

Як відомо, на Чернігівщині визначено чотири госпітальні округи. Розпочали обговорення їх функціонування з Прилуцького.

— Щоб зрозуміти, куди ми рухаємося і що хочемо в кінцевому результаті отримати, нам необхідно чітко бачити всю проблематику. Необхідно сьогодні продумати, як грамотно розписати алгоритм дій: адже треба створювати раду госпітального округу, визначатися з мережею медичних закладів, — зауважив голова ОДА Валерій Куліч. — Головне – лікарня має бути для пацієнта. А жоден заклад поки що не оснащений технічно і кадрово в повній мірі. Тож виникає потреба переформатувати мережу так, щоб визначити найбільш потужні лікарні і оснасти їх по-сучасному. Щоб люди отримували доступні і якісні медичні послуги.

До речі, Прилуцький госпітальний округ об’єднує в собі медичні заклади, розміщені на території Прилук, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького, Срібнянського та Талалаївського районів. Наразі загальна потужність цих закладів — 1100 ліжок. Проте формальний розрахунок згідно нормативів — лише 640.

Голова ОДА переконаний: лікарня не повинна виконувати соціальні функції, як це почасти відбувається, аби виправдати існуючий ліжковий фонд. 30-50% пацієнтів лікарень не потребують реальної госпітальної допомоги.

— Треба змінити ситуацію так, щоб медична субвенція йшла суто на лікування людей. А їх соціальною підтримкою мають займатися інші служби, — наголосив Валерій Куліч.

Щодо визначення центру госпітального округу саме у Прилуках – з цим складнощів не виникло. Адже в Прилуцькій міській лікарні діє 14 відділень, є непоганий і кадровий потенціал, і матеріально-технічна база, що дозволяє забезпечити надання якісної спеціалізованої медичної допомоги в цілодобовому режимі.

До того ж тут вже традиційно лікуються мешканці інших, сусідніх, районів. У 2016 році вони склали 20% всіх пацієнтів.

У зв’язку з цим виникає питання співфінансування закладу з бюджетів інших районів. Як зазначила Прилуцький міський голова Ольга Попенко, наразі фінансового відшкодування немає, проте лише пологове відділення таким чином недоотримало 700 тисяч гривень.

Валерій Куліч поставив задачу голова РДА — до кінця квітня предметно опрацювати це питання і визначитися з розміром міжрайонних трансфертів.

Значну увагу приділили на нараді створенню ради госпітальних округів, яка до кінця року має затвердити перспективний план розвитку мережі закладів округу на найближчі 5 років.

Всі присутні в унісон зазначили: найголовніше, щоб до складу цієї ради обов’язково ввійшли фахівці-практики. Вона матиме всі повноваження відповідати за життя громади, отже, повинна по-господарськи визначити пріоритети розвитку округу з врахуванням фінансових можливостей, кадрового потенціалу медзакладів, їх матеріально-технічного оснащення тощо.

Начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш акцентував увагу на нестачі медичних фахівців. Наразі жодна лікарня не укомплектована кадрами стовідсотково. У більшості лікарень працює лише 1-2 хірурга, один анестезіолог. При цьому молодший персонал складає 102%, а лікарі – лише 35%. До того ж значна їх кількість — пенсійного віку.

Відтак, необхідно звернути особливу увагу на інтернів, створити умови, щоб лікарі бажали залишитися працювати в районі. Як варіант заохочення — забезпечення житлом. До слова, минулого року лікарі отримали 16 квартир. Є певні і цьогорічні перспективи. До того ж можна використовувати програму кредитування будівництва на селі «Власний дім».

Зазначив Петро Гармаш і про долучення області до програми «Доступні ліки». Маємо на це 13 мільйонів гривень з держбюджету і співпрацюємо вже з 48-ми аптеками.

Говорили учасники наради і про незадовільний стан доріг, який значно ускладнює надання вчасної медичної допомоги. Тож Валерій Куліч поділився гарною новиною – вже затверджено проведення цього року капітального ремонту дороги Чернігів – Ніжин –Прилуки.

Цього ж дня очільник області також відвідав ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина» та провів нараду з керівниками органів влади та місцевого самоврядування Прилуцького району щодо прискорення реалізації реформи децентралізації влади – утворення об’єднаних територіальних громад.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 12 грудня до 8:00 13 грудня 2019 року.

Відбувся відкритий показ фільму

Відбувся відкритий показ фільму "Bellingcat: Правда в світі постправди" 08:47

З 25 листопада по 13 грудня на Чернігівщині проходить XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, тема якого – цифрові технології та захист прав людини у мережі.

Розпочалася операція

Розпочалася операція "Новорічна ялинка 2020" 08:36

Для посиленого контролю, щодо збереження зелених насаджень у святкові дні Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області розпочато проведення щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка».

РДА зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку орієнтовною вартістю 850 тис. грн

РДА зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку орієнтовною вартістю 850 тис. грн 08:29

Чернігівський окружний адміністративний суд, погодившись із позовними вимогами прокуратури, зобов’язав райдержадміністрацію вжити заходів до оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під будівлею закладу освіти орієнтовною вартістю понад 850 тис. грн.

У Борзні поліція роззброїла дебошира з пістолетом

У Борзні поліція роззброїла дебошира з пістолетом 08:14

Поліцейські затримали домашнього агресора, який погрожував зброєю правоохоронцям.