Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 15:30:47

Чи вдасться подолати енергетичні монополії?

07.04.2017   11:36Агенцiя

Геноцидом української економіки називають підприємці Чернігівщини свої взаємини з енергопостачальними організаціями. Проблемам співпраці, а точніше, її відсутності між бізнесом та енергетиками було присвячене засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, проводив яке перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Вказана проблема розвивається вже не один рік. І стільки ж підприємці Чернігівщини намагаються її розв’язати. Суть її — у надзвичайно завищеній, на думку підприємців, вартості послуг енергопостачальників, обумовленій, з-поміж іншого, і їх монопольним становищем на ринку.

Як зазначив голова обласної «Асоціації роботодавців Чернігівщини» Сергій Берестовий, у пошуках справедливості вони обійшли вже всі інстанції — від безпосередньо «Чернігівобленерго» та облдержадміністрації до комітетів Верховної Ради та НКРЕ. Залишилась єдина і найвпливовіша — Президент України. Тому підприємці просять керівництво облдержадміністрації написати відповідне звернення до Президента України щодо врегулювання тарифних питань та обмеження монополій в енергетиці.

— Якщо нас не почують таким чином, відбудеться всеукраїнська акція, про яку ми вже говорили з колегами з інших областей, —попередили підприємці про свій можливий масовий протест.

Володимир Демиденко, керівник Антикорупційної громадської спілки «Совість» та Віктор Лазар, голова Спільного представницького органу роботодавців області запропонували також звернутися до обласної ради з пропозицією ініціювати передачу до обласної комунальної власності енергопостачальних мереж.

Віктор Лазар запевнив, що підприємці Чернігівщини готові придбати техніку для обслуговування цих мереж і передати її відповідному комунальному підприємству. На його переконання, подолання проблеми з підключенням та можливостями споживання електроенергії суттєво активізує розвиток бізнесу в області і, відповідно, у кілька разів збільшить надходження до бюджету.

Подібний позитивний досвід вже має місто Славутич. Тож учасники наради запропонували вивчити його і перейняти.

Підсумовуючи діалог з підприємцями, Леонід Сахневич доручив фахівцям Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації запротоколювати внесені під час засідання пропозиції та проаналізувати можливості їх реалізації.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

12 липня - День рибалки

12 липня - День рибалки 08:36

Багато хто з нас, особливо особи чоловічої статі, люблять посидіти де-небудь за вудкою в спокійній обстановці, сподіваючись при цьому на хороший улов.

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла 08:34

У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті відразу двох апостолів - Петра і Павла.

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні 14:11

Від Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшла інформація про те, що в ході здійснення соціально – гігієнічного моніторингу при плановому дослідженні проби води р. Стрижень, відібраної у місті відпочинку в районі ландшафтного парку «Ялівщина» 9 липня 2020 року, було встановлено її невідповідність вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173-96 за мікробіологічними показниками.