Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 17:43:27

Чернігівські народні депутати не пасуть задніх у всеукраїнських рейтингах, – ОПОРА

10.11.2016   16:37Агенцiя

8 листопада у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбувся інформаційний форум «Інструменти парламентського моніторингу: як дізнатися все про свого депутата». В ході заходу Наталія Висіканець, громадський консультант громадянської мережі «ОПОРА» в Чернігівській області, повідомила, що ОПОРА протягом періоду лютий-жовтень проводила парламентський моніторинг.

Предметом дослідження якого стала діяльність 105 депутатів-мажоритарників Верховної ради України.

 

«Проект моніторингу діяльності депутатів не мав на меті ставити оцінки особистості. Ми констатуємо факти: те, що ми можемо знайти у вільному доступі, а також інформацію від помічників народних обранців, діяльність у парламенті і власне законотворчу роботу», - зазначила Наталія Висіканець.
 
Експерт презентувала можливості, сервіси та цікавинки порталу для аналізу голосувань народних депутатів та фракцій «Вони голосують для тебе», а також ознайомила із роботою сайту ОПОРИ  «РАДА». Цей ресурс є унікальним тому, що з допомогою його сервісів можна виконувати пошуки по стенограмам парламенту і комітетів. Також можна дізнатися чи дисципліновано депутат відвідував засідання ВРУ, комітетів і як він голосує, цікавим є сегмент «Улюблені слова депутата під час виступів», біографія депутата на момент обрання, інформація про помічників.
 
Портал «Вони голосують для тебе» дає інформацію для аналізу та дослідження як насправді відбувається робота депутата у парламенті. На скільки ті речі, які декларує народний обранець, співпадають з тим, як поводить себе під час голосувань, коли голосує «за» або «проти», коли не підтримує позицію фракції і т.д. Тобто тут є повна картина волевиявлення нардепів. Крім того, можна дізнатися про друзів депутата, але лише по голосуванню.
 
Законотворча робота депутата також оперативно відображається у його профайлі на сайті «Вони голосують для тебе». Тут можна подивитися які запити, звернення та законопроекти надавалися та пропонувалися парламентарем. Тематика запитів, їх кількість та результативність – все це фіксується на сайті. Щодо законопроектів, то відслідковуються не лише кількісні показники, а і якісні. Які проекти стали законами, які пройшли перше читання, які мають шанс на успіх. Вибагливий виборець тут також зможе знайти також контакти приймальні народного депутата, його передвиборну програму та декларації.
 
 
«Можливо портал РАДА – не є продуктом для широкого загалу виборців. Не всі хочуть голосувати свідомо, не бажають аналізувати діяльність народних обранців, тим самим скидаючи з себе відповідальність під час прийняття рішень. Але насправді я впевнена ситуація буде змінена в кращу сторону, адже чернігівська область має більше покриття інтернетом, набагато більше ніж було кілька років тому і доступ до такого продукту буде ширшим і я переконана зиск від того буде», - зазначила Наталія Висіканець.
 
За її словами за результатами парламентського моніторингу лідером серед мажоритарників Чернігівської області є Олександр Кодола. «Але за спостереження за іншими депутатами можу сказати: вони не пасуть задніх. Діяльність доволі активна, вона не завжди висвітлюється, про неї ми не завжди отримуємо інформацію. Робота насправді ведеться. І її динаміка в чернігівському регіоні позитивна: залучення інвестиційних коштів, лобіювання інтересів виборців області, законодавчі ініціативи. На мою думку ситуація не ідеальна, але вона стабільно хороша», - акцентувала увагу присутніх експерт.
 
Проект парламентського моніторингу у минулому році здійснювався у 12 областях, цього року вже досліджується діяльність депутатів у всіх регіонах. Головна мета проекту не взяти мікроскоп і шукати негатив у роботі парламентів, а шукати точки дотику та можливості для співпраці. «Моніторинг парламенту – це інструмент співпраці, це можливість говорити на рівних. Адже можливо депутат в чомусь не дотягує у своїй діяльності через те, що він не знає про це, не має зворотнього зв’язку з виборцями та інформації», - наголосила громадський консультант Громадянської мережі «ОПОРА».
 
Під час заходу були презентовані буклети «Ви і народний депутат» - інформаційний матеріал, де виборці можуть знайти як звернутися до народного депутата, ознайомитися із обов’язками та функціями обранця,  «Анатомія ради» - це мапа інформаційних порталів «Вони голосують для тебе» та «РАДА»; «Принципи роботи політичних партій» - це прості поради, яким чином виборцю дізнатися чи дійсно партія, на яку він робить ставку, буде працювати саме для задоволення потреб суспільства, а не для наживи купки осіб.
 
 

 
Прес-центр «Чернігівський вибір»
Фото Мар'яна Харді

 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.