Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 лютого, 03:11:50

Візит Голови правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” на Чернігівщину

05.04.2012   10:56

4 квітня Голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич перебував з робочою поїздкою в Чернігівський області.

Василь Князевич

Василь Князевич

Під час зустрічі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканко обговорено питання розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в регіоні за підтримки влади та громадськості.

У рамках поїздки Василь Князевич зустрінеться зі студентами та викладачами Чернігівського базового медичного коледжу, відвідає Чернігівський територіальний центр соціального обслуговування населення, відділення “Хоспіс” Чернігівської міської лікарні № 4.

Відбулося також засідання прес-клубу “Ділове слово”, під час якого з представниками ЗМІ зустрівся голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич. Йшлося про розвиток системи паліативної та хоспісної допомоги.

Під час заходу було порушено важливі питання, зокрема медична складова, духовні аспекти паліативної допомоги, релігійні потреби осіб з невиліковною недугою наприкінці життя, питання евтаназії тощо.

Актуальність проблеми розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги зумовлена значними демографічними та соціальними змінами, що притаманні Україні. Зокрема, це – збільшення численності осіб похилого віку та зростання смертності населення від важких хронічних захворювань.

За словами Василя Князевича, близько 700 тисяч українців покидають щороку цей світ, 500 тисяч з них потребують опіки і допомоги. В цих умовах аксіомою сучасної системи охорони здоров’я в розвинених країнах світу все більшою мірою стає уявлення про те, що пацієнти з невиліковними хворобами в термінальній стадії обов’язково підлягають професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду.

Однак у нашій країні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів. На жаль, більшість із існуючих не отримує достатнього фінансування і не вистачає кваліфікованого персоналу. В Україні ще не розвинене волонтерство, яке вже давно стало нормою у цивілізованому світі.

Інша важлива проблема, із якою щодня стикається сфера паліативної допомоги, – нестача знеболюючих, занадто ускладнена процедура призначення опіоїдних анальгетиків, необґрунтоване обмеження дози та кількості знеболювальних препаратів для хворого.

Розв’язання комплексу організаційних, медико-правових та фінансових проблем потребують спільних зусиль влади, медичної спільноти, громадських організацій та просто небайдужих людей.

В останні роки помітні зрушення в цій сфері, чимало громадських організації, серед яких і “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, беруть участь у розробці нормативно-правової бази, сприяють підготовці кваліфікованих кадрів. Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги, яка необхідна для вирішення питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням хоспісів як соціально-медичних центрів, підготовкою медичного персоналу та персоналу соціальної служби, а також з вирішенням проблеми знеболення.
 

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини