Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 23:07:41

У центрі уваги – громадяни з обмеженими фізичними можливостями

30.03.2012   17:36

30 березня відбулося чергове засідання координаційної ради у справах осіб з обмеженими фізичними можливостями при облдержадміністрації, яке провів заступник голови-керівник апарату ОДА Микола Стрілець.

Учасники засідання розглянули та обговорили результати діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в області, які користуються пільгами з оподаткування та стан соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями області в частині забезпечення їх санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації, автомобілями та реабілітаційними послугами.

За словами керівника секретаріату Регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Чернігівській області Володимира Бєляєва, станом на 01.01.2012 року в регіоні зареєстровано 35 громадських організацій і об’єднань інвалідів.

В минулому році одна організація та чотири підприємства обласної громадської організації інвалідів (ОГОІ) отримали дозволи на користування пільгами з оподаткування, за рішеннями Регіональної комісії, а два підприємства – безповоротну фінансову допомогу. Загальна сума коштів від пільг з оподаткування, які отримали підприємства у 2011 році, склала 1 065,1 тис.грн., що на 158,1% більше ніж у 2010 році.

Як зазначив Володимир Бєляєв, підсумком фінансово-господарської діяльності цих підприємств у минулому році порівняно з 2010 роком стало збільшення на 5,5% обсягів виробництва товарів (7 057,8 тис.грн.), проте на 24,5% – зменшився дохід від їх реалізації. За звітний рік також відбулося незначне зростання середньооблікової/облікової чисельності працівників на 3,3% / 5,5% в т. ч. інвалідів на 4,1% / 3,6% та фонду оплати праці працівників на 10,5% в т. ч. інвалідів на 15,3%.

Актуальним залишається питання соціального захисту інвалідів, який здійснюється шляхом забезпечення їх санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації, автомобілями та направленням до реабілітаційних установ для отримання відповідних послуг. На сьогодні в області проводиться активна робота в цьому напрямку. Так, за словами заступника начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимира Кравченка, у 2011 році органами праці та соціального захисту населення області видано 2680 одиниць технічних та інших засобів реабілітації.

Для інвалідів, які не можуть користуватися кріслами колісними серійного виробництва впродовж минулого року головним управлінням було замовлено виготовлення 10 колясок за індивідуальним замовленням, із них 8 вже виготовлено та видано.

Щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то на обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 4109 осіб із числа інвалідів та ветеранів війни.

У минулому році для забезпечення вищезазначеної категорії осіб санаторно-курортним лікування надійшло 605 путівок, закуплених за кошти державного бюджету, та 59 були закуплені управліннями праці та соціального захист населення області за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Важливим напрямком діяльності органів праці та соціального захисту населення у створенні необхідних умов для життєдіяльності та суспільної адаптації інвалідів є забезпечення їх спеціальним автотранспортом.

На сьогодні, на обліку для отримання автомобілів в головному управлінні перебуває 2710 інвалідів, із них 290 інвалідів війни, які брали безпосередню участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.

За рахунок коштів державного бюджету у 2011 році було закуплено та видано інвалідам 7 автомобілів.

Підсумовуючи засідання, Микола Стрілець відмітив активну позицію громадських організацій у вирішенні проблем громадян з обмеженими фізичними можливостями та додав, що всі питання, порушені під час обговорення виступів, та пропозиції щодо їх вирішення будуть внесені до протокольного рішення координаційної ради. Також будуть підготовлені відповідні пропозиції для вирішення питань на законодавчому рівні.

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини