Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 21:40:00

«Гетьманська столиця» має стати популярним туристичним центром як важлива сторінка історії Української Держави

01.08.2015   15:15

31 липня у Батуринi, під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка, відбулась нарада з актуальних питань збереження об’єктів Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця”.

У нараді взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, заступник Міністра соціальної політики Віктор Іванкевич, генеральний директор Національного історико-культурного  заповідника „Гетьманська столиця”  Наталя Реброва, виконавчий директор на громадських засадах благодійного фонду „Гетьманська столиця” Микола Бутко, віце-президент Національної академії наук України, академік  Сергій Пирожков, представники місцевої влади, науковці і фахівці  з питань збереження культурної спадщини.
 
Нарада присвячена стану об`єктів Національного історико-культурного  заповідника „Гетьманська столиця”, археологічним дослідженням Батурина, для яких  при Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка має бути створена постійно діюча археологічна експедиція.
 
Зокрема, йшлося про завершення ремонтно-реставраційних робіт і передачу у державну власність Цитаделі Батуринської фортеці з віднесенням до сфери управління Мінкультури та урегулювання питання власності частини палацово-паркового комплексу К.Г. Розумовського та вхідної групи до будинку В.Кочубея.
 
В’ячеслав Кириленко наголосив на тому, що необхідно консолідувати зусилля Уряду, центральних органів виконавчої влади та місцевих органів для вирішення питань роботи заповідника.
 
«Гетьманська столиця» представляє важливі сторінки історії Української Держави, і після відродження пам’ятки вона має стати популярною серед туристів», - сказав В’ячеслав Кириленко.

ФОТОрепортаж Віктор Кошмал

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.