Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 липня, 10:02:00

90% медичної допомоги має надаватися на первинному рівні

01.08.2015   15:09Агенцiя

Підсумовуючи візит на Чернігівщину, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час прес-конференції для журналістів обласних ЗМІ зазначив:

— В цілому моє враження від перебування в медичних закладах області позитивне. Безумовно, існують проблеми, є питання, над якими потрібно працювати. Ми їх обговорили з першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем та начальником обласного управління охорони здоров’я Петром Гармашем. Уже опрацювали певний план дій із залученням фахівців Міністерства охорони здоров’я, фахівців управління для руху вперед.

Нам потрібно концентруватися на розвитку первинної ланки надання медичної допомоги, на засадах сімейної медицини. Необхідно зосередитися також на побудові єдиної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги у Чернігівській області. Зійшлися й у думці, що треба працювати у спільних робочих групах для покращання якості надання певних видів спеціалізованої медичної допомоги.

У разі побудови ефективної первинної ланки та оперативної служби екстреної медицини, ми зможемо локалізувати понад 90% звернень наших пацієнтів вже на первинному рівні. Решта припаде на вторинний рівень – так званий спеціалізований і високоспеціалізований рівень медичної допомоги.

У реформованій медицині гроші йтимуть за пацієнтом

За словами Віктора Шафранського, після впровадження реформ лікувальний заклад одержить більше прав у розпорядженні коштами, керівництво закладів та створені при них наглядові ради самостійно визначатимуть пріоритетність витрат. Проте й відповідальність за це зросте.

У пацієнтів також з’явиться вибір – у якій поліклініці чи в лікарні та у якого фахівця лікуватися. І чим більше звернеться людей до медустанови, тим більше фінансування вона одержить. Діятиме принцип, коли гроші йдуть за пацієнтом, фінансується не ліжко-місце, а ефективно надана медична послуга.

При цьому понад сорок медичних програм, що реалізуються за державні кошти, продовжать функціонувати.

Відповідаючи на запитання журналістів, заступник Міністра запевнив, що при реформуванні медичної галузі буде враховано територіальні та демографічні особливості кожного регіону, і жителі жодного населеного пункту не залишаться без допомоги медиків.

Останні новини Чернігівщини

У Коропі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку захисників України

У Коропі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку захисників України 09:57

Найближчої середи, 6 липня, у Коропі (неподалік ринку) відбудеться благодійний ярмарок.

На Чернігівщині провели в останній путь загиблого воїна

На Чернігівщині провели в останній путь загиблого воїна 09:44

Вчора Чернігівщина попрощалася з земляком - капітаном Копилом Віктором Миколайовичем, який ціною власного життя захищав Україну від ворожої навали.

Рятувальники навчають дітей правилам безпеки

Рятувальники навчають дітей правилам безпеки 09:32

Про безпеку треба знати - про безпеку треба дбати – головний меседж, який хочуть донести рятувальники Чернігівщини до підростаючого покоління в умовах воєнного стану.

у липні-серпні можна здобути професію манікюрника, перукаря, кравця, муляра, візажиста, бджоляра. Графік навчання від центру зайнятості 09:23

Бажаєте безкоштовно і в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію?

Ніжинські герої-комунальники ризикували життям заради чистого міста 09:15

Ще зовсім недавно місто здригалось від обстрілів окупантів, які нахабно вдерлись на нашу землю. Незважаючи на небезпеку та ризикуючи власним життям комунальники продовжували працювати.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини