КВУ: На довиборах в 205 окрузі зареєстровано аномально багато кандидатів
На проміжних виборах в 205 окрузі (Чернігівська обл.) зареєстровано 63 кандидати в народні депутати. Така аномальна кількість кандидатів не характерна для українських виборів. Минулого року під час парламентських виборів на цьому ж окрузі було зареєстровано втричі менше кандидатів.
При цьому, в усіх округах Чернігівської обл. разом взятих зареєструвався 101 кандидат. Загалом же, під час останніх парламентських виборів на один округ припадало в середньому 16 кандидатів. Серед округів, на яких зареєструвалась найбільша кількість кандидатів: ОВО №96 (Київська обл.) – 50 кандидатів, ОВО №135 (Одеська обл.) – 47 кандидатів та ОВО №112 (Луганська обл.) – 43 кандидати.
Надмірне бажання деяких осіб стати народними депутатами в 205 окрузі могло бути викликане можливістю збагатитись в ході виборчого процесу. Зокрема, кандидати можуть продавати свої місця у дільничних виборчих комісіях на користь зацікавлених осіб, які прагнуть контролювати склад комісій.
Таким чином, значна кількість технічних кандидатів в 205 окрузі може спричинити виборчі порушення під час довиборів 26 липня.
Подібна аномально висока кількість кандидатів також була зареєстрована під час повторних виборів народних депутатів 15 грудня 2013 р. Тоді, в 94 окрузі (Київська обл.) ЦВК зареєструвала 85 кандидатів, щоправда 47 з них знялись із реєстрації до дня виборів. При цьому кількість кандидатів під час довиборів в Україні за звичай не є надто високою. До прикладу, на проміжних виборах народного депутата 2014 р. в Івано-Франківській обл. (ОВО №83) було зареєстровано 13 кандитатів; в м. Севастополі в 2013 р. (ОВО №224) – 23 кандидати; під час повторних виборів народних депутатів 2013 р. в Миколаєвській обл. (ОВО №132) – 13 кандидатів, в Черкаській обл. (ОВО №194, ОВО №197) – по 18 кандидатів.
Варто зазначити, що реєстрація кандидатів в 205 окрузі продовжується і триватиме до 30 червня. Тому, цілком можливо, що саме цей округ стане національним лідером за кількістю зареєстрованих кандидатів.
Останні новини Чернігівщини
НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06
П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.
Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02
Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16
Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.
Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11
Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.