Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 07:27:14

В області наполегливо працюють над погашенням боргів із заробітної плати

04.12.2014   11:54

Ситуація з погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам в області суттєво не змінилась. Так, у жовтні суму боргу вдалося зменшити більш як на 103 тисячі гривень. Але загальна ситуація в країні суттєво впливає на економіку підприємств Чернігівщини, які за складних умов мають шукати нові ринки збуту, випускати нові види продукції, а часом і переорієнтовувати виробництво.

Про шляхи зменшення боргів йшла розмова на черговому засіданні обласної комісії з погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке 3 грудня провів в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна, заробітну плату найманим працівникам не виплачують 67 підприємств-боржників області. Із них більше половини є економічно активними, тобто діючими. Найбільші борги таких підприємств сконцентровані у промисловості та будівельній галузі. Тому і не дивно, що комісія на сьогоднішньому засіданні заслухала інформацію саме таких підприємств-боржників.

Про глибину своїх боргів та перспективи їх погашення доповідали ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», «Чернігівнафтогеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», державне підприємство «Чернігівторф», державне підприємство «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

Як зазначив представник Державної виконавчої служби в області, за 10 місяців поточного року вдалося погасити заборгованість із заробітної плати на 18 підприємствах-боржниках. При цьому органи виконавчої служби робили все можливе: від блокування рахунків підприємств, до опису майна та його реалізації. Загалом же у виконавчій службі наразі перебуває понад 2 тисячі документів для стягнення боргів, на загальну суму 18 мільйонів гривень.

Проте, не все так погано складається з виплатою заробітної плати на Чернігівщині. Залишається позитивом відсутність заборгованості із заробітної плати у 15 районах області. Вчасно отримують зароблені гроші і працівники сільського господарства регіону.

- Ситуація з погашення боргів із заробітної плати потребує вжиття скоординованих дій на всіх рівнях. Тому, що своєчасне отримання винагороди за працю є конституційним правом працюючого, яке постійно порушують роботодавці, - наголосив Сергій Журман, підсумовуючи. Він звернувся з проханням до керівників відповідних контролюючих служб тримати у полі зору кожного з боржників, адже це, як показує практика, стимулює їх до активних дій у сфері погашення заборгованості.

Останні новини Чернігівщини

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток 07:26

Судді з'явилися на футбольному полі лише в 1873 році. Тоді взагалі вважалося, що за власною ініціативою суддя в гру втручатися не повинен.

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.