Світло вимикатимуть, але організовано
У понеділок 1 грудня мешканці області та чернігівці залишилися без світла та електроенергії на декілька годин.
— На жаль, уникнути «віялових відключень» електроенергії Чернігівщині не вдасться. Тож ми маємо докласти максимум зусиль аби зменшити вплив цього на життєдіяльність області. Зокрема, необхідно оприлюднити уточнений графік відключень електрики житлового сектору, і зробити все можливе, щоб не залишати без електроживлення заклади соціальної сфери, – на цьому наголосив в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман під час наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, головами РДА, міськвиконкомів, представниками організацій та установ області. У нараді також взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.
За повідомленням представника «Обленерго», сьогодні у зв’язку з перевищенням споживачами Чернігівської області встановлених граничних рівнів споживання електричної потужності та з метою недопущення порушень у роботі Об’єднаної енергетичної системи країни було проведено аварійне відключення деяких районів Чернігова та області. Вимкнення споживачів електропередавальною організацією було здійснене одразу після отримання відповідного розпорядження від диспетчера НЕК «Укренерго».
Саме з цієї причини керівництво «Обленерго» не встигло попередити про термінове відключення. Хоча виникнення такої ситуації вже обговорювалося та поширювалося у ЗМІ, сьогоднішнє відключення шокувало громадськість.
Усвідомлюючи всю складність та важливість цієї ситуації, енергетики констатують, що відключень не уникнути, а здійснюватися вони будуть згідно графіку.
Тож кожен має максимально обмежити споживання електричної енергії, а для збереження побутової техніки і попередження небезпечних ситуацій, вимикати всі можливі електроприлади із мережі на час відключень.
Останні новини Чернігівщини
Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним 11:04
Учора, у День Державного Прапора України, прикордонну Корюківську громаду відвідали міністр у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб Віталій Безгін, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс та директор Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel в Україні Дірк Депре.
25 серпня: цей день в Україні і світі 08:23
День 1644 Російська агресія - Day 1635 Russian aggression
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.