Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 21:18:20

Посвідчення постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи отримали 42 жителя області

17.10.2014   17:08

Упродовж 2010-2012 років Комісією зі встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утвореною розпорядженням голови облдержадміністрації № 220 від 18.05.2006 року, у 69 осіб було вилучено посвідчення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Не погоджуючись з рішенням Комісії, більш ніж третина від загальної кількості громадян, оскаржила їх в адміністративному суді. У результаті розгляду справ, дії Комісії були визнані неправомірними.

Також було висловлено чітку позицію, згідно з якою, особи, яким встановлений причинний зв’язок між захворюваннями та наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, підтверджений висновками Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв’язку хвороб, що призвели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають право на отримання посвідчення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З метою вирішення проблемних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень, ухвалених у наведеній категорії справ, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30 квітня 2014 року № 210 було створено робочу групу, яку очолив Сергій Журман.

Крім того, розпорядженням від 23 липня 2014 року № 412 зобов’язано Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації переглянути документи громадян, у яких згідно з рішенням Комісії були вилучені посвідчення та у разі відповідності наявних документів вимогам законодавства, підготувати документи для видачі вказаним громадянам посвідчень та/абро вкладок до них.

На сьогодні, робочою групою було проведено 4 засідання, на яких на підставі документів, що підтверджують причинний зв’язок захворювання та інвалідності з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, прийнято рішення про видачу відповідних посвідчень та/або вкладок до них 42 особам.

У решті випадків рішення щодо видачі посвідчень та/або вкладок не приймалось з наступних причин: 21 особа за інформацією КМЗ «Обласний центр Медико-соціальної експертизи Чернігівської обласної ради» не має причинного зв’язку інвалідності з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС; 3 особи не надали медичні документи, що підтверджують причинний зв’язок захворювання та інвалідності з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС; 3 особи вибули за межі області.

Діючи на підставі та в межах наданих законодавством повноважень, обласна державна адміністрація і надалі вживатиме заходів щодо відновлення порушених прав громадян.     
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.