Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 12:02:37

Змінювати свої дані у списках виборців можна до 20 жовтня

14.10.2014   13:51

З 20 по 24 — через суд. Після 24 жовтня — марні клопоти.

Станом на 1 жовтня в Чернігівській області до Державного реєстру виборців внесено 862 тисячі виборців. Однак ця цифра не остаточна, оскільки процес реєстрації триває до 14 жовтня. Про це на черговому брифінгу в облдержадміністрації повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Валерій Білоокий.

Він нагадав також, що існує кілька способів перевірити свої дані у реєстрі. Звертатися можна, по-перше, до дільничної виборчої комісії, куди списки виборців буде передано вже 14 жовтня. По-друге — до відділу ведення реєстру виборців (перелік відділів є на сайті ОДА або на сайті Держреєстру drv.gov.ua ). І по-третє, скориставшись особистим кабінетом виборця на тому ж таки сайті Держреєстру.
Внести зміни до даних про виборця або зареєструватися за іншим місцем голосування вільно можна до 20 жовтня. При цьому варто пам’ятати, що зміна місця голосування має бути вмотивованою і підтвердженою документально.

З 20 по 24 жовтня вносити зміни до списків виборців дозволено лише за рішенням суду. А от після 24 жовтня щось змінювати у них забороняється.

Тому Валерій Білоокий радить усім, хто невпевнений у правильності своїх даних, внесених до реєстру виборців, не гаяти час, відкладаючи все на останній день, а вже зараз робити необхідні корективи.

Значно спрощена процедура зміни місця голосування для переселенців зі сходу України та Автономної Республіки Крим. Щоб не втратити можливість віддати свій голос за ту чи іншу українську політичну силу, кримчанин чи житель Донбасу має звернутись за місцем тимчасового проживання (перебування) до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). З собою потрібно мати паспорт, де вказане відповідне місце реєстрації. Заповнивши бланк заяви, необхідно отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Тоді 26 жовтня можна прийти на вказану дільницю і проголосувати.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру звернув увагу на те, що, змінивши місце голосування, виборець обирає тільки за партійними списками. Бюлетень для виборів депутатів-мажоритарників йому не видається.

Валерій Білоокий запевнив, що місцеві органи державної влади роблять все необхідне, щоб вибори в області відбулись відповідно до законодавства, і кожен виборець мав можливість віддати свій голос за обрану політичну силу чи персону.
 

Останні новини Чернігівщини

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів 11:05

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області проводиться комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань, у тому числі у прикордонних районах області.

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах 11:01

15 квітня відбулася традиційна інформаційна онлайн-зустріч регіональної проєктної МЕРежі, організована Агенцією регіонального розвитку.

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання 10:11

5 квітня голова Чернігівської районної ради Микола Силенко провів шосту сесії Чернігівської районної ради восьмого демократичного скликання.