Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 07:21:53

Змінювати свої дані у списках виборців можна до 20 жовтня

14.10.2014   13:51

З 20 по 24 — через суд. Після 24 жовтня — марні клопоти.

Станом на 1 жовтня в Чернігівській області до Державного реєстру виборців внесено 862 тисячі виборців. Однак ця цифра не остаточна, оскільки процес реєстрації триває до 14 жовтня. Про це на черговому брифінгу в облдержадміністрації повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Валерій Білоокий.

Він нагадав також, що існує кілька способів перевірити свої дані у реєстрі. Звертатися можна, по-перше, до дільничної виборчої комісії, куди списки виборців буде передано вже 14 жовтня. По-друге — до відділу ведення реєстру виборців (перелік відділів є на сайті ОДА або на сайті Держреєстру drv.gov.ua ). І по-третє, скориставшись особистим кабінетом виборця на тому ж таки сайті Держреєстру.
Внести зміни до даних про виборця або зареєструватися за іншим місцем голосування вільно можна до 20 жовтня. При цьому варто пам’ятати, що зміна місця голосування має бути вмотивованою і підтвердженою документально.

З 20 по 24 жовтня вносити зміни до списків виборців дозволено лише за рішенням суду. А от після 24 жовтня щось змінювати у них забороняється.

Тому Валерій Білоокий радить усім, хто невпевнений у правильності своїх даних, внесених до реєстру виборців, не гаяти час, відкладаючи все на останній день, а вже зараз робити необхідні корективи.

Значно спрощена процедура зміни місця голосування для переселенців зі сходу України та Автономної Республіки Крим. Щоб не втратити можливість віддати свій голос за ту чи іншу українську політичну силу, кримчанин чи житель Донбасу має звернутись за місцем тимчасового проживання (перебування) до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). З собою потрібно мати паспорт, де вказане відповідне місце реєстрації. Заповнивши бланк заяви, необхідно отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Тоді 26 жовтня можна прийти на вказану дільницю і проголосувати.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру звернув увагу на те, що, змінивши місце голосування, виборець обирає тільки за партійними списками. Бюлетень для виборів депутатів-мажоритарників йому не видається.

Валерій Білоокий запевнив, що місцеві органи державної влади роблять все необхідне, щоб вибори в області відбулись відповідно до законодавства, і кожен виборець мав можливість віддати свій голос за обрану політичну силу чи персону.
 

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.