Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 липня, 09:00:53

Для стимулювання нарощування експорту потрібно знайти баланс інтересів бізнесу і влади

30.07.2014   08:19

Таку тезу озвучив голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко в ході зустрічі з керівниками підприємств-експортерів та представниками органів виконавчої влади, на якій розглянуто актуальні питання роботи експортерів області.

Таких питань накопичилося вдосталь, адже, за словами експортерів, влада довгий час не реагувала на їх неодноразові звернення, натомість вимагаючи збільшення експорту продукції.

Як відзначали учасники зустрічі, основними стримуючими факторами, які гальмують розвиток зовнішньої торгівлі, є несвоєчасність та неповне відшкодування податку на додану вартість, численні перевірки контролюючими органами, затягування з оформленням необхідних документів тощо.

За словами голови правління ПрАТ «Насіння Чернігівщини» Сергія Берестового, замість основної роботи – виплати заробітної плати працівникам та допомоги армії – керівники підприємств вимушені втрачати час на вирішення штучно створених чиновниками проблем.

Голова Чернігівського обласного об’єднання організації роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар озвучив наступне: підприємства-експортери регіону готові працювати на повну потужність, але за умови децентралізації дозвільних послуг, за якими інколи доводиться вистоювати чималенькі черги у столиці.

Керівники Головного управління Міндоходів в області та Чернігівської митниці погодилися на співпрацю з підприємцями у вирішенні тих питань, що стосуються їхньої компетенції, адже левова частка проблем все ж таки вимагає перегляду чинного законодавства та вирішення на центральному рівні.

Центр почує: запевнив присутніх голова облдержадміністрації. За його дорученням підсумком зустрічі стане звернення до Міністерства економіки, Прем’єр-міністра України та інших органів центральної влади, які мають вплив на поліпшення бізнес-клімату в країні.

– Я підтримаю усі пропозиції і кроки для того, щоб Чернігівщина була політично стабільною та економічно розвинутою. Йде суттєве випробування вітчизняної економіки, як наслідок – зменшення інвестицій. Навіть не чекаючи ініціативи згори ми маємо знайти баланс інтересів бізнесу і влади в частині розвитку підприємницької діяльності, створенні нових робочих місць, наповненні бюджетів усіх рівнів та виконання соціальних програм, - підкреслив Володимир Івашко.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові розселяють людей, яким російські військові зруйнували чи пошкодили житло 08:40

Більше 2-х тисяч приватних будинків і 857 багатоповерхівок зазнали пошкоджень внаслідок військової агресії росії.

5 липня - цей день в Україні і світі

5 липня - цей день в Україні і світі 08:24

5 липня в Україні – День визволення міст Краматорська та Слов'янська від проросійських терористів

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини