Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 березня, 22:40:31

Зробити Чернігівщину привабливою для інвесторів

19.07.2014   08:11

Модель «Програми підвищення конкурентоспроможності області на 2015-2016 роки», особливості реалізації інвестиційно-інноваційних проектів та діяльність Торговово-промислової палати України на території Чернігівщини обговорювали в облдержадміністрації.

У зустрічі, яка проходила у форматі «круглого столу», взяли участь заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Від установ, які займаються інвестиціями — науковий керівник «Інституту інтелектуальних інвестицій» Валентин Підвисоцький, представник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Василь Шешарук, перший віце-президент Торгово-промислової палати (ТПП) України Віктор Яновський, Генеральний секретар українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Михайлов. А ще — керівники відповідних структурних підрозділів ОДА, представники райдержадміністрацій та міських, районних і сільських рад, громадських організацій, фінансових установ, підприємці, фермери, науковці та представники ЗМІ.

Як зазначалось, на сьогодні рівень інвестицій в Україну складає 0,04% від світового, а річна потреба в коштах оцінюється в 15 мільярдів доларів. Чернігівщина за обсягом інвестицій займає останні місця в країні. Але за рівнем інвестиційної привабливості входить до першої десятки.

Валентин Підвисоцький наголосив, що в умовах бойових дій в зоні АТО державі потрібні додаткові ресурси для підвищення боєздатності армії та відновлення інфраструктури у Донецькій та Луганській областях. Тому головні засади «Програми підвищення конкурентоспроможності області на 2015-2016 роки» базуються на залученні в першу чергу власних ресурсів для реалізації конкретних питань. Головними завданнями програми є розробка у відповідності до європейських стандартів гуманітарних, соціальних, економічних, енергетичних та виробничих проектів.

Органи влади мають долучатись до запровадження електронного самоврядування для прискорення процесу прийняття рішень. Повинні також створювати сприятливі умови місцевим підприємцям для досягнення та утримання конкурентної переваги як в середині, так і за межами області. Кінцевим результатом виконання програми має стати підвищення показників якості життя. При цьому рівень економічної активності регіону не повинен ставити під сумнів добробут майбутніх поколінь.

Важливим кроком для Чернігівщини у напрямку залучення інвестицій назвали представники Міжнародної та Української Торгово-промислових палат підписання 17 липня Угоди про співпрацю між ОДА та Держінвестпроектом.

У ході засідання були обговорені можливості надання послуг ТПП України для місцевого бізнесу. Зокрема, в забезпеченні ділових місій, представництві у зарубіжних компаніях, зустрічах та переговорах із іноземними партнерами, участі в міжнародних інвестиційних програмах, форумах, роботі ділових рад, промислових об’єднаннях та коопераціях, виставках за кордоном.

- Влада Чернігівщини буде наполегливо працювати для досягнення визначених стратегічних цілей розвитку області, впровадження реформ, ініційованих Президентом України, поліпшення стану справ в економіці та підвищення рівня життя людей, – наголосив Сергій Журман на завершення засідання круглого столу.
 

Останні новини Чернігівщини

До глядачів повернувся “Справжній Я” 13:58

29 лютого 2024 року на прохання глядачів чернігівський театр “23” знову презентував в обласному філармонійному центрі пластичну драму “Справжній Я”.

Бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки" 13:32

27 лютого у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" з нагоди 100-річчя відкриття седнівських муміфікованих поховань відбулася бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки".

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії 10:27

Селище Корюківка на Чернігівщині було найбільшим населеним пунктом у Європі, який під час Другої світової війни повністю знищили нацисти під час каральної операції.

На Чернігівщині поліцейські затримали учасників наркоугруповання, які заробляли на збуті майже мільйон гривень на місяць 10:23

За результатами понад 20 обшуків правоохоронці вилучили наркотиків психотропів на 800 000 гривень. Організатору та п’ятьом учасникам повідомлено про підозру.

Від відбудови до налагодження економічної спроможності: підприємцям Чернігівщини розповіли про актуальні проєкти 10:20

Регіональний форум «Відновлення економіки Чернігівської області в умовах війни: діалог з бізнесом» відбувся сьогодні в обласному центрі за підтримки Проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)»

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини