Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 червня, 14:02:10

Зробити Чернігівщину привабливою для інвесторів

19.07.2014   08:11

Модель «Програми підвищення конкурентоспроможності області на 2015-2016 роки», особливості реалізації інвестиційно-інноваційних проектів та діяльність Торговово-промислової палати України на території Чернігівщини обговорювали в облдержадміністрації.

У зустрічі, яка проходила у форматі «круглого столу», взяли участь заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Від установ, які займаються інвестиціями — науковий керівник «Інституту інтелектуальних інвестицій» Валентин Підвисоцький, представник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Василь Шешарук, перший віце-президент Торгово-промислової палати (ТПП) України Віктор Яновський, Генеральний секретар українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Михайлов. А ще — керівники відповідних структурних підрозділів ОДА, представники райдержадміністрацій та міських, районних і сільських рад, громадських організацій, фінансових установ, підприємці, фермери, науковці та представники ЗМІ.

Як зазначалось, на сьогодні рівень інвестицій в Україну складає 0,04% від світового, а річна потреба в коштах оцінюється в 15 мільярдів доларів. Чернігівщина за обсягом інвестицій займає останні місця в країні. Але за рівнем інвестиційної привабливості входить до першої десятки.

Валентин Підвисоцький наголосив, що в умовах бойових дій в зоні АТО державі потрібні додаткові ресурси для підвищення боєздатності армії та відновлення інфраструктури у Донецькій та Луганській областях. Тому головні засади «Програми підвищення конкурентоспроможності області на 2015-2016 роки» базуються на залученні в першу чергу власних ресурсів для реалізації конкретних питань. Головними завданнями програми є розробка у відповідності до європейських стандартів гуманітарних, соціальних, економічних, енергетичних та виробничих проектів.

Органи влади мають долучатись до запровадження електронного самоврядування для прискорення процесу прийняття рішень. Повинні також створювати сприятливі умови місцевим підприємцям для досягнення та утримання конкурентної переваги як в середині, так і за межами області. Кінцевим результатом виконання програми має стати підвищення показників якості життя. При цьому рівень економічної активності регіону не повинен ставити під сумнів добробут майбутніх поколінь.

Важливим кроком для Чернігівщини у напрямку залучення інвестицій назвали представники Міжнародної та Української Торгово-промислових палат підписання 17 липня Угоди про співпрацю між ОДА та Держінвестпроектом.

У ході засідання були обговорені можливості надання послуг ТПП України для місцевого бізнесу. Зокрема, в забезпеченні ділових місій, представництві у зарубіжних компаніях, зустрічах та переговорах із іноземними партнерами, участі в міжнародних інвестиційних програмах, форумах, роботі ділових рад, промислових об’єднаннях та коопераціях, виставках за кордоном.

- Влада Чернігівщини буде наполегливо працювати для досягнення визначених стратегічних цілей розвитку області, впровадження реформ, ініційованих Президентом України, поліпшення стану справ в економіці та підвищення рівня життя людей, – наголосив Сергій Журман на завершення засідання круглого столу.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ