Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 20:56:08

На Чернігівщині обговорюють зміни до Основного Закону України

18.07.2014   09:17

17 липня представники органів державної влади, громадських організацій та ЗМІ зібралися на засідання «круглого столу», щоб внести свої пропозиції до Головного Закону України. Зокрема — і висловити свою думку щодо законопроекту, запропонованому Президентом України.

26 червня 2014 року Глава держави подав на розгляд парламенту проект Закону України, яким чітко, повно, системно та однозначно запропоновано вдосконалити конституційні засади функціонування Верховної Ради України як єдиного законодавчого представницького органу. Також пропонується уточнити окремі аспекти конституційно-правового статусу Президента України, Кабінету Міністрів України та прокуратури.

Передбачається реформування системи місцевого самоврядування і засади організації державної влади в областях і районах. Запропоновано докорінно змінити засади організації та функціонування органів місцевого самоврядування шляхом закріплення його розуміння як права і спроможності жителів громад у межах Конституції і законів України самостійно вирішувати питання місцевого значення в інтересах місцевого населення як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. У регіонах і районах пропонується запровадити інститут представників Президента України.

Звертаючись до присутніх заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман підкреслив, що Президент України прагне змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень.

— Саме тому процес обговорення проекту змін дуже важливий, адже кожна територіальна громада має сказати своє слово. Звісно, виникає ряд запитань. Наприклад, що отримають в результаті децентралізації територіальні громади Чернігівщини. Адже реформування має враховувати територіальні і демографічні особливості нашої області, — зауважив Сергій Журман.

Під час обговорення звучали різні пропозиції. Вони, зокрема, стосувалися чіткого розподілу повноважень між органами влади, механізму громадського контролю за органами влади, поетапності проведення реформування, звернень за роз’ясненнями до Конституційного суду України тощо. Лунали думки і про те, що під час військових дій на сході країни необхідно вибудовувати більш жорстку вертикаль виконавчої влади. А вже по завершенню конфлікту перейти до реформування та децентралізації.

Усі пропозиції та зауваження, які надійшли від чернігівської громади будуть узагальнені головним управлінням юстиції та облдержадміністрацією та направлені керівництву держави.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».