Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 20:35:47

На Чернігівщині обговорюють зміни до Основного Закону України

18.07.2014   09:17

17 липня представники органів державної влади, громадських організацій та ЗМІ зібралися на засідання «круглого столу», щоб внести свої пропозиції до Головного Закону України. Зокрема — і висловити свою думку щодо законопроекту, запропонованому Президентом України.

26 червня 2014 року Глава держави подав на розгляд парламенту проект Закону України, яким чітко, повно, системно та однозначно запропоновано вдосконалити конституційні засади функціонування Верховної Ради України як єдиного законодавчого представницького органу. Також пропонується уточнити окремі аспекти конституційно-правового статусу Президента України, Кабінету Міністрів України та прокуратури.

Передбачається реформування системи місцевого самоврядування і засади організації державної влади в областях і районах. Запропоновано докорінно змінити засади організації та функціонування органів місцевого самоврядування шляхом закріплення його розуміння як права і спроможності жителів громад у межах Конституції і законів України самостійно вирішувати питання місцевого значення в інтересах місцевого населення як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. У регіонах і районах пропонується запровадити інститут представників Президента України.

Звертаючись до присутніх заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман підкреслив, що Президент України прагне змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень.

— Саме тому процес обговорення проекту змін дуже важливий, адже кожна територіальна громада має сказати своє слово. Звісно, виникає ряд запитань. Наприклад, що отримають в результаті децентралізації територіальні громади Чернігівщини. Адже реформування має враховувати територіальні і демографічні особливості нашої області, — зауважив Сергій Журман.

Під час обговорення звучали різні пропозиції. Вони, зокрема, стосувалися чіткого розподілу повноважень між органами влади, механізму громадського контролю за органами влади, поетапності проведення реформування, звернень за роз’ясненнями до Конституційного суду України тощо. Лунали думки і про те, що під час військових дій на сході країни необхідно вибудовувати більш жорстку вертикаль виконавчої влади. А вже по завершенню конфлікту перейти до реформування та децентралізації.

Усі пропозиції та зауваження, які надійшли від чернігівської громади будуть узагальнені головним управлінням юстиції та облдержадміністрацією та направлені керівництву держави.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.