Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 01:11:41

Активність громадськості допомагає вирішувати проблемні питання в області

19.06.2014   08:32

На черговому засіданні Громадської ради при облдержадміністрації, яке відбулося 18 червня під керівництвом Наталії Проскуріної, розглянули цілу низку актуальних питань.

Серед них — матеріально-технічне та правове забезпечення 13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони, фінальний етап створення комунального закладу регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», обговорення проектів законів України щодо централізації влади. У засіданні взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та представники засобів масової інформації.

Насамперед, голова Громадської ради при ОДА прозвітувала про діяльність президії та комітетів за останні три місяці поточного року. За словами Наталії Проскуріної, роботи було зроблено чимало. Серед найважливіших — проблеми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів в області, діяльність робочих групи щодо Ялівщини, моніторинг забезпечення батальйонів територіальної оборони, які беруть участь в антитерористичні операції. Окрім цього, Громадська рада порушувала численні звернення до керівництва області та Чернігова щодо патріотичного напрямку. Так, саме Громадська рада ініцювали питання обов’язкового вивішування державних прапорів на всіх будівлях та установах області.

Начальник Чернігівського гарнізону, обласний військовий комісар Костянтин Нікулін поінформував громадськість Чернігівщини про матеріальне забезпечення 13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони, які виконують військовий обов’язок на сході країни. Він, зокрема зазначив, що завдяки допомозі небайдужих мешканців області та організацій, які відгукнулися на заклик допомогти бійцям батальйонів, для потреб солдатів була надана благодійна допомога у натуральному вигляді на суму понад 282 тис грн. та перераховані кошти у сумі 1 млн 240 тис грн. Ці кошти були витрачені для потреб батальйонів територіальної оборони та мобілізаційних заходів. Залишок коштів, (понад 682 тис грн.) Чернігівський військомат планує витратити на закупівлю бронежилетів «Корсар МЗ». Наразі, розпочато підготовку для проведення тендерної процедури закупівлі.

Також військовий комісар розповів, що для надання допомоги воякам батальйонів очікується гуманітарна допомога з Німеччини, проте її поставки в країну мають пройти певні процедури.

Загалом, військовослужбовцям з Чернігівщини на сьогодні вкрай необхідні засоби живлення, медикаменти, ковдри та спальники. Надіслати все це можна через військомат, де кожні десять днів комплектується автомобіль з допомогою нашим землякам.

Великою перемогою громадськості назвала заступник голови Громадської ради Тамара Петрова створення комунального закладу регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» Чернігівської обласної ради. Учора, депутати обласної ради під час сесії прийняли рішення про створення цього закладу, затвердили Положення про комунальний заклад та включили його до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Чернігівської області.

У ході засідання громадськість також обговорила проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Члени ради обрали першого заступника голови Громадської ради — ним стала Тамара Петрова. Вона також відповідатиме за співпрацю з Чернігівською обласною державною телерадіокомпанією «Сівер-Центр».

Громадська рада затвердила план роботи на ІІІ квартал 2014 року та склад робочих груп для проведення громадських моніторингів. Один з них стосуватиметься прозорості витрачання коштів Чернігівським військовим комісаріатом.
 

Останні новини Чернігівщини

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19 16:36

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 8 грудня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. Зокрема 59 — у Чернігівському районі (в тому числі 30 — у Чернігові), 7 — у Прилуцькому, по 5 — у Корюківському та Ніжинському районах, 2 — у Новгород-Сіверському. 39 захворілих госпіталізовані.

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства 16:34

Майже 870 перевірок і понад 190 виявлених порушень – підсумок роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом минулого тижня Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують роботу у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб 16:25

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 8 грудня в області проти Covid проведено 694 218 щеплень першою та другою дозою.

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.