Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 21:23:06

Чернігівщина стане областю з найбільшим природно-заповідним фондом в Україні. ВІДЕО

16.06.2014   17:24

Найближчим часом Чернігівська область може вийти на перше місце в Україні за площами, зайнятими землями природно-заповідного фонду. Про це повідомила в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Катерина Тканко на традиційному щотижневому брифінгу.

Такий ривок уперед станеться, якщо на сесії обласної ради 17 червня буде ухвалене розроблене Департаментом рішення про розширення мережі природно-заповідного фонду Чернігівської області, яким створюється шість нових заповідних об’єктів — заказників та пам’яток природи — загальною площею понад 900 га.

Окрім того, на розгляд обласної ради також виноситься проект програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014–2020 роки, яка, зокрема, дозволить освоїти кошти фонду охорони навколишнього природного середовища у розмірі більше 12 млн. грн. Цей фонд, у якому концентруються фінансові ресурси, отримані від екологічного податку та стягнень за шкоду, завдану довкіллю, може бути використано лише на заходи, пов’язані з охороною природного середовища. Протягом низки останніх років ці кошти не використовувалися і накопичувалися на спеціальних рахунках.

З метою раціонального використання цих грошей та їх спрямування на найбільш актуальні, соціально значущі та важливі для громадян напрями Департамент екології та природних ресурсів протягом двох років збирав пропозиції місцевих громад та районних державних адміністрацій. Серед них — будівництво мереж водовідведення, реконструкція очисних споруд, реконструкція та облаштування полігонів відходів. Більшість пропозицій, які відповідали встановленим критеріям відбору, були включені до програми.

Катерина Тканко не обійшла увагою і резонансне питання створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Результатом багаторічної роботи громадськості, облдержадміністрації та обласної ради став проект відповідного рішення облради. Його ухвалення дозволить створити однойменний комунальний заклад, який буде опікуватися цією природною перлиною Чернігова і нарешті забезпечить умови для організованого відпочинку населення, збереження природних комплексів та об’єктів у природному стані та врешті-решт припинення «дерибану» лісопарку.

Очільниця Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації також підбила підсумки річної роботи цієї реформованої установи. Вона звернула увагу, що створення у травні 2013 року Департаменту на базі Управління охорони навколишнього середовища стало однією з перших ластівок децентралізації влади, адже одночасно було змінено підпорядкування цієї організації — від Міністерства екології та природних ресурсів України до обласної державної адміністрації — що значно наблизило її до місцевих проблем.


 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.