Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 17:18:35

Засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації

09.01.2012   10:52

6 січня під головуванням заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Віктора Тканка відбулось засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації.

Віктор Тканко наголосив, що нагальною необхідністю сьогодення є запровадження ефективних механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків задля розвитку демократичного суспільства, розширення участі жінок у прийнятті рішень. Він вказав, що це питання підкреслювалося, зокрема, на міжнародній конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”, яка пройшла у жовтні 2011 року за участю Віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та за широкого представництва закордонних учасників.

Віктор Тканко звернув особливу увагу на важливість забезпечення ґендерної рівності у контексті несприятливих демографічних прогнозів щодо скорочення кількості населення області, в тому числі й чисельності жінок у репродуктивному віці. Він зауважив, що у даний час 68% жінок Чернігівщини витіснені на найбільш непридатні і найменш оплачувані роботи, а 25% жінок працюють в умовах недотримання санітарних норм, при тому що загалом в області вищу освіту мають 60% жінок та 40% чоловіків.

У рамках розгляду питання впровадження механізмів ґендерної рівності учасники засідання переглянули фільм “На рівних”. Цей фільм, присвячений рівному доступу жінок та чоловіків до можливостей та ресурсів, а також поширеним стереотипам ґендерної нерівності, – один із серії фільмів, створених у рамках проектів ЄС “Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент” та ПРООН–ЄС “Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні”.

Радник голови облдержадміністрації з ґендерних питань Лариса Юда виступила з доповіддю “Про стандарти та механізми ґендерної рівності” за матеріалами міжнародної конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”. Ґендерна рівність, як вона наголосила, є принципом прав людини, а права жінок є невід’ємною та неподільною частиною загальних прав людини. Ґендерна рівність є також вимогою для досягнення соціальної справедливості та обов’язковою умовою демократії.

Наталія Устименко, начальник відділу статистики соціальних питань головного управління статистики Чернігівської області, презентувала видання “Жінки і чоловіки Чернігівщини” – довідник статистичних відомостей, підготований у розрізі ґендерного підходу.

Віктор Тканко привернув увагу присутніх до міжнародного досвіду розвитку механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків та запропонував започаткувати роботу з реалізації регіонального механізму забезпечення ґендерної рівності, ґендерного бюджетування, продовжити роботу щодо висвітлення питань і проблем ґендерної рівності у ЗМІ, розробивши відповідний медіаплан, та посилити співробітництво з громадськими організаціями щодо запровадження ґендерних підходів у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 944 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 944 особи 11:55

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 7 травня в області першою дозою щеплено 18 363 людини.