Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 22:43:10

"Правий сектор" і ветеранські організації разом забезпечать громадський спокій на День Перемоги

06.05.2014   17:27

Шостого травня у рамках засідання прес-клубу «Ділове слово» відбулася зустріч представників громадських організацій «Правий сектор», «Самооборона», Чернігівської обласної організації ветеранів України та правоохоронних органів, присвячена обговоренню заходів із забезпечення порядку і безпеки під час відзначення Дня Перемоги.

Координатор організації «Правий сектор» Максим Коношевич повідомив про плідну взаємодію з ветеранськими організаціями області у питанні запобігання будь-яким правопорушенням і провокаціям 9 травня. Одним з результатів такої взаємодії стала домовленість щодо використання ветеранами під час заходів жовто-блакитних стрічок поруч з так званими георгіївськими. Таке поєднання дасть можливість уникнути небажаних спекуляцій і непорозумінь.

Аби розвіяти можливе занепокоєння з боку учасників війни, слід зазначити, що про небажаність або, тим більше, заборону використання ветеранами будь-якої символіки Перемоги чи військових відзнак мова не йшла взагалі.

Що ж стосується громадян, які не мають безпосереднього стосунку до подій Другої світової війни, однак бажають долучитися до урочистостей, — Максим Коношевич порадив їм обмежитися жовто-блакитними стрічками.

Така позиція «Правого сектору» стає зрозумілою, якщо врахувати, що відносно нещодавно розроблена у Російській Федерації «георгіївська стрічка», яка покликана символізувати Перемогу, за зовнішнім виглядом копіює радянську гвардійську стрічку, що слугувала відзнакою гвардійців радянського військового флоту, а також використовувалась в оформленні бойових нагород, наприклад, ордену Слави. З іншого боку, безсумнівне значення перемоги над гітлерівською коаліцією для історії України та надзвичайний внесок українців у цю перемогу дають підстави усім громадянам нашої держави з гордістю використовувати 9 травня кольори Державного Прапору України.

Єдине, від використання чого однозначно застерегли громадські активісти — це, звичайно ж, російський триколор.

Про особливе значення Дня Перемоги для ветеранів Другої світової війни нагадав перший заступник голови Чернігівської обласної організації ветеранів України Микола Тимченко. Він підкреслив, що безпосередніх учасників бойових дій, на жаль, у живих залишилося вже зовсім небагато. Відчуття вдячності і поваги з боку співгромадян для них є неймовірно цінним, і часто — ціннішим за матеріальну допомогу. Він також наголосив, що будь-яке знущання над ветеранами через їхні політичні переконання є неприпустимим.

У цьому Миколу Тимченка підтримав голова обласного осередку чернігівської «Народної самооборони» Володимир Федорок, який висловив повагу до всіх патріотів, які воювали за Вітчизну — чи то в лавах УПА, чи у Червоній армії. За його словами, не може навіть ставитися питання відмови від вшанування ветеранів.

І «Правий сектор», і чернігівська «Самооборона» долучаться до привітання ветеранів з Днем Перемоги.

Заступник начальника Чернігівського міського відділу УМВС України в області Руслан Кононченко пообіцяв, що на підтримання громадського порядку у місті 9 травня будуть спрямовані всі необхідні сили. З допомогою громадських активістів травневі свята в Чернігові пройшли без ексцесів, такі самі сподівання є і щодо Дня Перемоги. У співпраці з ветеранськими організаціями «Правий сектор» та «Самооборона» разом з правоохоронними органами забезпечуватимуть порядок під час урочистих заходів.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини