Хочете боронити Україну – йдіть до війська. ВІДЕО
Начальник Чернігівського гарнізону, обласний військовий комісар полковник Костянтин Нікулін, під час брифінгу в облдержадміністрації повідомив, що чоловіки від 18 до 40 років, які мають бажання, сили і здоров’я захищати Україну, можуть вступати на військову службу за контрактом за спрощеною системою. Для цього їм треба звернутись до військкомату.
Також через Управління Північного територіального командування Внутрішніх військ МВС України в Києві можна піти на службу до Національної гвардії України. А от партизанська війна, за словами начальника Чернігівського гарнізону, не на часі. І тільки виважені професійні дії дозволять виконати завдання, що стоять сьогодні перед захисниками Вітчизни.
Як запевнив журналістів начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадим Мисник, частковій мобілізації, оголошеній Указом в.о. Президента України Олександра Турчинова, підлягають передовсім військові фахівці. Здійснюється ця мобілізація за чітким планом і зовсім не означає, що в чергу до військкомату мають негайно вишикуватися всі охочі.
За словами Вадима Мисника, два попередні тижні були дуже насиченими для військових області. Здійснювались масові пересування військової техніки, масштабні навчання, марші, бойові стрільби. Дії учасників навчань на Гончарівському полігоні оцінювали Голова Верховної Ради, в.о. Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Олександр Турчинов та в. о. Міністра оборони України Ігор Тенюх. Підсумовуючи тактичне навчання, Олександр Турчинов відзначив високий бойовий дух українських військових та їх готовність захистити свій народ, свою Батьківщину.
Не менш патріотично налаштоване і цивільне населення. Вадим Мисник розповів, що підприємці Чернігівщини готові допомагати військовим як фінансово, так і з ремонтом та оснащенням техніки. А загалом мобілізаційні заходи мають проводитись так, щоб не порушувати повсякденного життя жителів області.
У разі потреби, запевнив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Сергій Болдирев, система оповіщення цивільного населення спрацює оперативно. Наприклад, тільки в обласному центрі встановлено 37 гучномовців. На прохання журналістів він уточнив, що звук сирени, який може лунати з гучномовців, – це привід увімкнути телевізор, радіоприймач чи інтернет для одержання більш докладної інформації про надзвичайну ситуацію.
Для оперативного узгодження дій силових, військових та цивільних структур в області створено штаб територіальної оборони, який очолює голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко.
В цілому ситуація в області та на її кордонах контрольована. Начальник Чернігівського прикордонного загону полковник Олександр Птиця повідомив, що державний кордон України охороняється зараз за посиленим варіантом, щоб не допустити потрапляння в Україну екстремістські налаштованих осіб. Протягом останніх тижнів щодня 5-10 громадян Росії з різних причин не пропускають до нашої держави. У одного з них, наприклад, було виявлено три комплекти камуфляжу, маски, взуття військового зразка, гумову палицю, інші не могли пояснити мету приїзду до України чи не мали потрібної для проживання тут суми коштів.
Попри те, що Збройні Сили України здійснюють перегрупування у відповідності до пересування російських військ, у найближчому прикордонні, запевнив Олександр Птиця, російської військової техніки не виявлено.
ВІДЕО "Чернігівський монітор".
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.