Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 липня, 07:08:40

Соціальні партнери обговорили актуальні питання

20.12.2011   20:42

20 грудня в облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної соціально-економічної ради, на якому головував Микола Богдан, голова Федерації профспілкових організацій області. У засіданні взяла участь заступник голови облдержадміністрації з фінансово-економічних та соціальних питань Наталія Білоус.

Інформуючи про колективно-договірне регулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області, Микола Богдан відмітив, що майже двадцятирічний досвід соціального партнерства в державі підтверджує, що на сьогодні альтернативи колективно-договірному регулюванню не існує. За останніми статистичними даними, серед підприємств області, що звітують до органів статистики, регулюють соціально-трудові відносини через колективний договір 3499 колективів, що охоплює 87,1% працюючих (в Україні - 81,2%). З кожним роком збільшується кількість зареєстрованих колективних договорів, що є результатом співпраці соціальних партнерів, зокрема обласної державної адміністрації, обласного об’єднання роботодавців та профспілок.

Проте, як відмічалося під час обговорення, майже кожний п’ятий колективний договір укладений між власником або уповноваженим ним органом з однієї сторони та трудовим колективом з іншої. Таким чином, у кожному п’ятому випадку профспілки не є представниками інтересів найманих працівників.

Підсумовуючи, Микола Богдан наголосив на необхідності продовження поширення практики застосування регулювання соціально-трудових відносин через механізм колдоговорів, що дає можливість для конструктивного вирішення проблемних питань.

Соціальні партнери також заслухали інформацію про додержання законодавства щодо використання праці неповнолітніх. Так, начальник служби у справах дітей Людмила Зеленько та заступник головного державного інспектора праці територіальної державної інспекції праці в області Антоніна Дмитренко зазначили, що під час спільних перевірок були виявлені окремі факти порушень законодавства. Зокрема, не вівся спеціальний облік неповнолітніх працівників, діти приймалися на роботу без попереднього медичного огляду, укладання трудових договорів. Були виявлені випадки застосування праці неповнолітніх без скорочення робочого часу, на важких роботах, в нічний час тощо. За результатами перевірок було складено 9 протоколів, порушено 2 кримінальні справи.

На думку Людмили Зеленько, доцільним буде проведення широкої інформаційної роботи з роз’яснення, зокрема роботодавцям, законодавства щодо використання праці неповнолітніх.

Начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Лариса Юрченко поінформувала про стан, проблеми та завдання щодо підвищення ефективності системи професійного навчання кадрів на виробництві в області, у тому числі на промислових підприємствах міста Чернігова. За її словами, однією з головних умов успішного функціонування підприємств є їх ефективна кадрова політика, оскільки сучасні вимоги роботодавців як у відношенні теоретичної бази, так і у вирішенні професійної спрямованості на конкретні виробничо-технологічні процеси, постійно зростають.

Лариса Юрченко зауважила, що останнім часом в області, як і в цілому в Україні, відмічається негативна динаміка якісних характеристик пропозиції робочої сили, що викликано довготривалим спадом виробництва, нестабільністю роботи промислових підприємств, відтоком кваліфікованих робітничих кадрів до м. Києва, країн СНД та далекого зарубіжжя. Тож, для відновлення та подальшого розвитку, підвищення ефективності системи професійного навчання кадрів на виробництві було рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій створювати належні робочі місця, забезпечувати дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів України щодо професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на виробництві.

Виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Пась розповів соціальним партнерам про репрезентативність Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців, яку було підтверджено рішенням та свідоцтвом, виданими відділенням національної служби посередництва і примирення в області. Він також окреслив результати 5-річної діяльності об’єднання.

Наостанок учасники засідання розглянули та затвердили план роботи соціально-економічної ради на 2012 рік.

Останні новини Чернігівщини

 Немає води під час відключень світла – «Чернігівводоканал» працює над вирішенням питань

Немає води під час відключень світла – «Чернігівводоканал» працює над вирішенням питань 13:36

КП «Чернігівводоканал» продовжує працювати з адресами багатоквартирних житлових будинків, які під час відключень світла залишаються без води. Про останні результати доповідав під час загальноміської наради 23 липня директор підприємства Сергій Малявко.

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу щодо озброєної організованої злочинної групи виробників та торгівців наркотиками 13:32

Поліцейські припинили діяльність організованої злочинної групи, яка систематично виготовляла та збувала уроздріб психотропні речовини в особливо великих розмірах. Слідчі слідчого управління обласної поліції завершили досудове розслідування, матеріали провадження з обвинувальним актом скеровано до суду.

Прилуцькі поліцейські викрили чоловіка у перевезенні контрафактної продукції майже на мільйон гривень

Прилуцькі поліцейські викрили чоловіка у перевезенні контрафактної продукції майже на мільйон гривень 13:28

Керманича з нелегальним багажем поліцейські зупинили у Прилуках. З автівки правоохоронці вилучили 15 тисяч пачок цигарок без марок акцизного податку.

У шести громадах Чернігівщини з’явилися консультанти з ментального здоров’я 13:25

Всеукраїнська програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською, продовжує розширювати свої можливості та інструменти, які допоможуть подбати кожному про свій внутрішній стан.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:09

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 4 випадки загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 4 особи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини