Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 10:44:25

В облдержадміністрації презентували проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Росія в межах Єврорегіону “Дніпро”

29.10.2013   19:05

Міжнародне співробітництво – є однією з найбільш актуальних питань сьогодення. У розширенні зовнішніх багатогалузевих зв’язків велике значення мають прикордонні території, де перш за все виникають та реалізуються спільні інтереси України та сусідніх держав. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час наради щодо обговорення містобудівного розвитку області.

Представники державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” під час заходу презентували проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Росія в межах Єврорегіону “Дніпро”. Розробка проекту, яка розпочалась у минулому році, наближається до завершення. Тому фахівці вирішили ознайомити з матеріалами керівництво області, прикордонних районів, відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, організацій області та з урахуванням їх зауважень і пропозицій внести відповідні корективи до проекту.

Як зазначалося, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2010р. № 1088 “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011 – 2015 роки” протягом 2011 – 2015рр. передбачене розроблення спільного українсько-російського проекту містобудівного розвитку, що бере участь у транскордонному співробітництві.

Виконання спільного українсько-російського транскордонного містобудівного проекту в межах Єврорегіону “Дніпро” – є одним з етапів реалізації загальної концепції розвитку транскордонного простору України, визначеної Генеральною схемою планування території України, схемами планування територій областей України та Російської Федерації.

Метою розробки транскордонного проекту є визначення основних проблем прикордонного регіону, вузлів транскордонного співробітництва та формулювання пропозицій щодо розвитку прикордонних територій.

Подальша реалізація спільного українсько-російського транскордонного містобудівного проекту в межах Єврорегіону “Дніпро”, сприятиме ефективному використанню природно-ресурсного і трудового потенціалу; спільному вирішенню екологічних проблем двох держав, зокрема щодо радіаційно-забруднених територій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС з метою мінімізації її наслідків; удосконаленню транспортної системи українсько-російського прикордоння, територіальної організації виробництва і розселення з урахуванням можливостей формування транскордонних економічних кластерів; забезпеченню підвищення потенціалу малих населених пунктів, які розташовані у межах прикордонної смуги і характеризувалися у розвитку за останній період депресивними ознаками; розробці спільних прикордонних туристично-рекреаційних зон з метою активізації використання об’єктів культурної спадщини та узгодженню планувальної структури та функціонального зонування територій, здійсненого в процесі розробки регіональних містобудівних проектів в Україні.
 

Останні новини Чернігівщини

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня 09:52

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 6 липня 2022 року.

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток 09:50

Із 7 липня у чернігівських тролейбусах впроваджується пересадковий квиток. Це дасть змогу користувачам громадського електротранспорту здійснювати пересадку на будь-який інший тролейбусний маршрут впродовж 30 хвилин.

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни 08:48

Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж "Золотий берег" 08:00

Впродовж 4-5 липня у Чернігові на міському пляжі "Золотий берег" водолази та сапери ДСНС провели обстеження берегової зони, прилеглої до пляжу місцевості та акваторії дна річки Десна на наявність боєприпасів, які можуть залишитись після масивних авіаційних та артилерійських обстрілів російськими військами.

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині 07:54

Через повномасштабну війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки і перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Перше, чого вони потребують – це житло і робота. Працевлаштуватись переселенцям допомагає служба зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини