Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 15:28:46

В облдержадміністрації презентували проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Росія в межах Єврорегіону “Дніпро”

29.10.2013   19:05

Міжнародне співробітництво – є однією з найбільш актуальних питань сьогодення. У розширенні зовнішніх багатогалузевих зв’язків велике значення мають прикордонні території, де перш за все виникають та реалізуються спільні інтереси України та сусідніх держав. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час наради щодо обговорення містобудівного розвитку області.

Представники державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” під час заходу презентували проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Росія в межах Єврорегіону “Дніпро”. Розробка проекту, яка розпочалась у минулому році, наближається до завершення. Тому фахівці вирішили ознайомити з матеріалами керівництво області, прикордонних районів, відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, організацій області та з урахуванням їх зауважень і пропозицій внести відповідні корективи до проекту.

Як зазначалося, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2010р. № 1088 “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011 – 2015 роки” протягом 2011 – 2015рр. передбачене розроблення спільного українсько-російського проекту містобудівного розвитку, що бере участь у транскордонному співробітництві.

Виконання спільного українсько-російського транскордонного містобудівного проекту в межах Єврорегіону “Дніпро” – є одним з етапів реалізації загальної концепції розвитку транскордонного простору України, визначеної Генеральною схемою планування території України, схемами планування територій областей України та Російської Федерації.

Метою розробки транскордонного проекту є визначення основних проблем прикордонного регіону, вузлів транскордонного співробітництва та формулювання пропозицій щодо розвитку прикордонних територій.

Подальша реалізація спільного українсько-російського транскордонного містобудівного проекту в межах Єврорегіону “Дніпро”, сприятиме ефективному використанню природно-ресурсного і трудового потенціалу; спільному вирішенню екологічних проблем двох держав, зокрема щодо радіаційно-забруднених територій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС з метою мінімізації її наслідків; удосконаленню транспортної системи українсько-російського прикордоння, територіальної організації виробництва і розселення з урахуванням можливостей формування транскордонних економічних кластерів; забезпеченню підвищення потенціалу малих населених пунктів, які розташовані у межах прикордонної смуги і характеризувалися у розвитку за останній період депресивними ознаками; розробці спільних прикордонних туристично-рекреаційних зон з метою активізації використання об’єктів культурної спадщини та узгодженню планувальної структури та функціонального зонування територій, здійсненого в процесі розробки регіональних містобудівних проектів в Україні.
 

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.