Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 20:07:04

Пілотний проект "Фінансування і управління у системі охорони здоров’я" реалізуватиметься на Чернігівщині

02.10.2013   11:44

Боротьба з ВІЛ-інфекцією/СНІДом є надзвичайно актуальною медико-соціальною проблемою, яка визначена пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку області, питання протидії епідемії визначені як стратегічно важливі. До роботи у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу залучено широке коло партнерів – органи влади, урядові заклади та установи, громадські організації. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 1 жовтня під час зустрічі з головою Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Тетяною Александріною та уповноваженим представником організації Abt Associates Inc Питером Коулі.

Було обговорено питання реалізації в Чернігівській області пілотного проекту «Фінансування і управління у системі охорони здоров’я/HFG». Даний проект започатковано Агентством США з міжнародного розвитку з метою збільшення користування пріоритетними послугами охорони здоров’я. Долучилась до нього й Україна за рахунок впровадження дворічного проекту HFG у Чернігівській області.

Юрій Музика поінформував гостей про стан боротьби та заходи, які впроваджуються в області з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу. За його словами, наразі епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу на Чернігівщині має деякі ознаки стабілізації: гальмування темпів приросту захворюваності населення, зменшення рівня інфікування осіб молодого віку та рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Актуальність реалізації проекту саме на теренах Чернігівщини підкреслювали голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Тетяна Александріна та уповноважений представник організації Abt Associates Inc Питер Коулі.

Реалізація ж проекту «Фінансування і управління у системі охорони здоров'я» на Чернігівщині дозволить широко використовувати первинну ланку у виявленні та забезпеченні базового лікування ВІЛ/СНІДу. У проекті буде застосовуватися децентралізований підхід до тестування – здійснюватиметься у Центрах первинної медико-санітарної допомоги швидкими тестами. Значне місце у проекті відводиться навчанню кадрів первинної ланки, яке буде проведено за рахунок проекту.

Результатом же сьогоднішньої зустрічі стало підписання Меморандуму про взаємодію між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Державної службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та організацією Abt Associates Inc.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.