Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 21:34:27

У Чернігові відбулося засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

21.09.2013   09:07

20 вересня, в області з робочою поїздкою перебувала Міністр юстиції України Олена Лукаш.

У рамках візиту Олена Лукаш взяла участь у виїзному розширеному засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Учасники засідання розглянути та обговорили питання діяльності органів внутрішніх справ України щодо підвищення рівня обізнаності з питань реалізації прав учасників процесу у кримінальному провадженні за кримінальним процесуальним кодексом України та стану правоосвітньої діяльності в установах виконання покарань.

З вітальним словом до учасників Всеукраїнської міжвідомчої ради звернулися голова облдержадміністрації Володимир Хоменко і голова обласної ради Анатолій Мельник.

Звертаючись до присутніх, Володимир Хоменко, насамперед, висловив вдячність за високу довіру, виявлену Чернігівщині, котра була обрана для проведення такого поважного форуму.

“В умовах розбудови суверенної, демократичної, соціальної, правової держави організація правової підготовки населення залишається важливою складовою державної політики в сфері утвердження і забезпечення прав і свобод людини”, – наголосив очільник області.

Особливо важливого значення, за його словами, набуває тема підвищення рівня правової освіти, коли йдеться, насамперед, про учнівську та студентську молодь.

“Як зазначив Президент України Віктор Федорович Янукович, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді, саме освіта дозволяє молоді реалізовувати свій творчий потенціал, втілювати в життя прогресивні ідеї. У тому числі, і підвищення рівня правової освіти молоді відіграє важливу роль в її соціалізації, прищепленні таких цінностей, як суспільна відповідальність, посиленні комунікативних навичок молодого покоління”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Керівник області також зазначив, що на рівні області така допомога надається як органами виконавчої влади, так і органами місцевого самоврядування – через мережу громадських приймалень, консультативних пунктів, шляхом проведення телефонних “гарячих ліній”, семінарів, засідань “круглих столів”, зустрічей з населенням тощо.

Активну участь в організації і здійсненні таких заходів беруть навчальні установи, громадські об’єднання, заклади культури та засоби масової інформації.

Особливою увагою охоплені неповнолітні, які перебувають у Чернігівському слідчому ізоляторі. Спеціально для таких категорій осіб роз’яснюються права, гарантовані міжнародним та національним законодавством.

Проведення різних правоосвітніх заходів у місцях позбавлення волі сприяє формуванню у засуджених та ув’язнених правової культури, виробленню вміння користуватися правовими нормами, що у майбутньому забезпечить їм правову захищеність.

Володимир Хоменко виразив сподівання, що розгляд на сьогоднішньому засіданні таких важливих питань представниками центральних та місцевих органів влади, правоохоронних структур надасть новий поштовх у розвитку системи правової освіти населення, дасть можливість напрацювати практичні рекомендації щодо підвищення її рівня.

За підсумками наради були прийняті відповідні рекомендації.

В рамках робочої поїздки Міністр юстиції України Олена Лукаш також відвідала Чернігівську виправну колонію №44.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.