Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 16:14:17

"Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)"

13.08.2013   18:20

Про Закон України із такою назвою йшла мова під час засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 13 серпня ц. р.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в  Чернігівській області Олександр Дєдіков повідомив, що в нашій країні колективні конфлікти вже 15 років вирішуються за допомогою Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Указом Президента України у листопаді 1998 року була створена Національна служба посередництва і примирення (далі – НСПП) як постійно діючий державний орган, головними завданнями якого визначено сприяння поліпшенню трудових відносин, прогнозування, запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва при вирішенні таких спорів (конфліктів).

Заступник начальника відділення НСПП в області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Олена Козаченко розповіла про основні напрямки та результати роботи відділення НСПП на території регіону. Так, упродовж 12 років діяльності відділення сприяло врегулюванню 59-ти вимог, висунутих 11,5 тис. найманих працівників у 24-х колективних трудових спорах на 22-х підприємствах, в установах та організаціях. Відділенню НСПП у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та організаціями профспілок вдалося не допустити загострення 320-ти конфліктних ситуацій у трудових колективах із загальною кількістю найманих працівників 138 тис. осіб. Характеризуючи розбіжності, можна констатувати, що більш ніж у 90 % випадків вони стосувалися порушень законодавства про оплату праці та зобов’язань колективних договорів в частині своєчасності виплати заробітної плати.

Більш детально на резонансних колективних  трудових спорах зупинилася завідувач  сектора правового забезпечення відділення НСПП в Чернігівській  області Марина Максименко. Зокрема, в різні роки вдалося відновити законність і нормалізувати соціально-трудові відносини у таких трудових колективах: КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма „ТехНова“» (2005 р., кількість учасників спору — 999 осіб), ВАТ «ЕК „Чернігівобленерго“» (2006 р., кількість учасників спору — 3320 осіб) тощо.

Голова профспілкового комітету первинної  профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Чернігівторф» Андрій Зайков розповів про хід врегулювання колективного трудового спору між  найманими працівниками та адміністрацією ДП «Чернігівторф».

Наприкінці засідання Олександром  Дєдіковим було наголошено, що до відділення НСПП мають право звертатися як сторони  конфлікту, так і органи влади, зацікавлені  у стабілізації стану соціально-трудових відносин на відповідній території. Спеціалістами відділення НСПП будуть надані необхідні юридичні консультації з метою сприяння вирішенню кожної конкретної проблемної ситуації.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини