Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 12:44:31

Влада Чернігівщини сприяє молодіжному працевлаштуванню

26.06.2013   12:08

26 червня в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк провів нараду з представниками роботодавців області, обласної служби зайнятості, вищих навчальних закладів І та IІ рівня акредитації. Учасники наради обговорили питання створення в області нових робочих місць, працевлаштування молоді, забезпечення випускників першим робочим місцем.

„Президент України наголошує на важливості створення нових робочих місць. У листопаді 2012 року прийнято закон про формування держзамовлення на підготовку фахівців, який передбачає ув’язку освітньої системи держави з потребами ринку праці. У цьому році державне замовлення на підготовку фахівців збільшено майже на 6%. На це буде спрямовано найбільшу за часи незалежності суму - 25 мільярдів гривень», - сказав в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк, відкриваючи нараду.

За сприяння Державної служби зайнятості у 2012 році  працевлаштовано 375,8 тис. молодих осіб, що на 9,1 тис. осіб більше у порівнянні з 2011 роком. У поточному році працевлаштовано 36,1 тис. осіб у віці до 35 років, з яких 1,4 тис. випускників вищих навчальних закладів.

У зв’язку з прийняттям нового закону про зайнятість в Україні вже спостерігається певна динаміка: чисельність безробітних за березень поточного року скоротилася майже на 18 тисяч осіб, за квітень — ще на 37 тисяч. За прогнозами, за чотири роки рівень безробіття в країні може знизитися на 2%.

Позитивні зміни у сфері зайнятості відбулися й на Чернігівщині. Так, у 2012 році за направленням обласної служби зайнятості були працевлаштовані 114 випускників на свої перші робочі місця за набутою професією (спеціальністю), що на 11,8% більше, ніж відповідне працевлаштування 2010 року. З усієї кількості працевлаштованих у такий спосіб осіб випускники професійно-технічних навчальних закладів становили – 82 чол., а випускники вищих навчальних закладів — 32.

Загалом на відшкодування  роботодавцям фактичних витрат на заробітну  плату за таких осіб у 2012 році було витрачено 737 тис. грн.

З початку 2013 року в області своє перше робоче місце вже отримали 75 осіб, на їх працевлаштування витрачено 590 тис. грн.

Користуючись нагодою, в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк нагадав роботодавцям про компенсатори та пільги, які передбачені Законом України "Про зайнятість населення" при створенні нових робочих місць, працевлаштуванні молоді.

Леонід Подоляк наголосив на важливості проведення профорієнтаційних заходів для молоді з метою підвищення престижності професій, затребуваних у реальному секторі економіки, насамперед робітничих; підвищення ефективності взаємодії з роботодавцями; сприяння самозайнятості молоді, проведення із залученням представників органів державної влади і компетентних організацій консультацій з питань організації та впровадження підприємницької діяльності.
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.