Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 17:32:27

В Чернігівський області відзначається тенденція зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

28.05.2013   07:05

Охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетів нових соціальних ініціатив Президенту України Віктора Януковича “Діти-майбутнє України”. Глава держави наголошує на необхідності активізації роботи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних форм сімейного виховання. Йдеться, зокрема, про прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, збільшення кількості усиновлень українськими родинами, посилення соціального супроводу дітей, які виховуються під опікою.

На Чернігівщині поставлені Президентом України завдання послідовно виконуються. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 27 травня під час наради з керівниками структурних підрозділів ОДА гуманітарного напрямку. Було розглянуто питання реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей за результатами робочої поїздки в область Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка.

Зокрема, Юрій Музика відмітив позитивну тенденцію зменшення чисельності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, на кінець 2011 року в області налічувалось 2687 дітей уразливих категорій проти 2537 на кінець 2012 (зменшення склало 5,58%).

Найбільш поширеною формою сімейного виховання в області є опіка (піклування) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Під опікою і піклуванням наразі перебуває 1605 дітей.

З кожним роком зростає кількість дітей, які знайшли родинне тепло і затишок у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. У Чернігівській області налічується 11 дитячих будинків сімейного типу та 191 прийомна сім’я, в яких виховується 371 дитина (ДБСТ – 70 вихованців, ПС – 301 прийомна дитина).

Слід також зазначити, що протягом 2013 року в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу планується влаштувати 69 дітей, створити 5 дитячих будинків сімейного типу та 30 прийомних сімей.

З початку поточного року в області вже створено 6 прийомних сімей, 1 дитячий будинок сімейного типу, всього влаштовано 17 вихованців (що на 78% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.