Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 17:09:45

Про стан бібліотечної системи міста, її проблеми та перспективи говорили бібліотекарі під час зустрічі з народним депутатом України Сергієм Андросом

23.11.2011   12:06

Сергій Андрос став читачем бібліотеки ім.Коцюбинського.

Сергій Андрос став читачем бібліотеки ім.Коцюбинського

Сергій Андрос став читачем бібліотеки ім.Коцюбинського

Зустріч проходила 22 листопада в міській бібліотеці ім. Коцюбинського, читачем якої і став сьогодні депутат-регіонал з "легкої" руки директора міської ЦБС Ніни Власенко. До речі, господарі подбали не тільки про залучення такого читача, а й, дізнавшись про хобі, подарували енциклопедію мисливця.

Спочатку Ніна Іванівна розказала гостю про історію створення та сьогодення міської бібліотечної системи. Так, до її складу входять 13 бібліотек, читачами яких є 37 тисяч городян, дві третини - це діти та юнацтво. Розповідь була не лише про здобутки та досягнення, але й про проблеми. А головних та найбільш важко вирішуваних серед них дві. Перша стосується прибудови приміщення до бібліотеки ім.Коцюбинського, а друга - за останні 30 років в місті не було побудовано жодної бібліотеки, а мікрорайон Масани, взагалі, не може похвалитися її  наявністю. "Ми не село, не глибинка, ми повинні розвиватися", - переконана Ніна Власенко.

Поповнення бібліотечних фондів - це третя проблема, що додається до тих двох. Книги дорожчають, а коштів на їх придбання виділяється мало. "Треба або зупинити ціни на книги, або збільшувати бюджет", - каже директорка ЦБС.

У своєму виступі Сергій Андрос запевнив бібліотекарів, що це не передвиборні походи, а зустрічається з людьми він з метою зрозуміти як живуть, з якими проблемами вони стикаються на підприємствах та в колективах. "Я живу в нашому місті і я хочу допомогти нашому місту", - наголосив народний депутат.

Сергій Олександрович подякував бібліотечним працівникам за працю та сумлінне виконання обов'язків по збереженню та примноженню читачів. Сам він з повагою ставиться до книги та читати любить з дитинства. Хоча зараз через зайнятість менше, але все одно читає. 

Щодо проблем, які були озвучені директором, депутат-регіонал запропонував наступне. Щодо прибудови до бібліотеки Коцюбинського - перегляд проекту і розгляд можливості виділення з бюджету коштів на його реалізацію. "Я готовий взяти на себе місію по організації контакту з міською владою, - сказав С.Андрос. - В цьому питанні потрібно підходити професійно. Переконатися, що проект відповідає нинішнім цінам. Бо якщо з бюджету будуть виділені гроші, а за нинішньою вартістю на ці гроші можна купити лише двері та вікна. Я з цього питання буду розмовляти з депутатами, з міським головою і сподіваюся, що наступного року якщо це буде пріоритетним об'єктом, то думаю, що не існує не вирішуваних питань".

На думку депутата бібліотеку в мікрорайоні Масани також можна створити, але потрібно щоб виконувалися дві умови: можливість міського бюджету утримувати цю установу та наявність необхідності в ній. "Питання важливе, думаю його можна буде вирішити, але за нормальної фінансової можливості", - запевнив Сергій Андрос.

Ще довго спілкувалися бібліотекарі з гостем. І про виплату зарплат бюджетникам, і про бюджет на наступний рік, і про комунальні проблеми, і про бібліотечні фонди і просто про життя. Зустріч вийшла дуже тепла і корисна для обох сторін.

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.