Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 19:08:33

Забезпечення життєдіяльності територій під час весняної повені – актуальне питання сьогодення

12.03.2013   17:26

Про гідрометеорологічні умови формування і можливий розвиток весняної повені в басейнах річок області та готовність місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, обласних управлінь, організацій і підприємств до пропуску льодоходу і весняної повені в 2013 році йшлося на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 12 березня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Станіслава Прокопенка.

Відкриваючи засідання, Станіслав Прокопенко зазначив, що за результатами попереднього аналізу гідрометеорологічної ситуації, на території області очікується непроста повенева обстановка, максимальні рівні води в басейнах річок області у весняний період 2013 року можуть бути близькими до середніх багаторічних значень. Це зумовить часткові підтоплення та оточення водою територій понижених прирічкових населених пунктів.

За інформацією обласного центру гідрометеорології, початок водопілля цього року очікується у третій декаді березня і максимальні рівні води не перевищать показників 2010 року.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига, інформуючи про можливу повеневу обстановку в області, зазначив, що негативного впливу весняної повені можуть зазнати 30 населених пунктів області з населенням 2859 осіб, зокрема, у Городнянському, Коропському, Менському, Новгород-Сіверському, Ріпкинському, Сосницькому та Чернігівському районах.

У зону впливу шкідливої дії весняної повені може потрапити 13 підстанцій ПС-35кВ, 106 трансформаторних пунктів (ТП-10/0,4), понад 568 км повітряних ліній електромереж, 5 ФАПів та сільських лікарських амбулаторій, 4 загальноосвітніх школи Сосницького, Новгород-Сіверського, та Ріпкинського районів.

Повеневими водами можуть бути підтоплені окремі дільниці автомобільних доріг місцевого значення на підходах до населених пунктів, які розташовані в зонах впливу весняної повені, загальною довжиною понад 20 км. За його словами, для забезпечення нормальної життєдіяльності населення, що мешкає в зонах вірогідного впливу весняної повені, необхідно організувати завезення товарів першої необхідності та продуктів харчування. З метою безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2013 року на території Чернігівської області розроблено і затверджено План дій обласних управлінь, організацій і підприємств, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, органів місцевого самоврядування.

Утворено й забезпечено функціонування обласного оперативного штабу з безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році. Розроблено регламент його діяльності та графік цілодобового чергування відповідальних працівників на час повені.

З урахуванням попередніх оцінок можливого розвитку весняної повені уточнено карту-схему виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу і весняної повені, змодельовано можливу повеневу обстановку на території області, здійснена оцінка ймовірності підтоплення об’єктів життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку, садиб і будівель, реалізуються заходи щодо їх захисту та забезпечення сталого функціонування.

У райдержадміністраціях, міськвиконкомах уточнені плани евакуації населення, матеріальних цінностей і майна громадян та вивезення тварин, проведено тренування районних евакуаційних комісій.

У населених пунктах, що підпадають негативному впливу весняної повені, підготовлено для використання 35 човнів веслових та 14 човнів з двигунами для виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності населення та громадського порядку в населених пунктах, що розташовані в зонах впливу повені.

У місцевих, відомчих і регіональному матеріальних резервах, призначених для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій, визначено необхідний аварійний запас паливно-мастильних, будівельних матеріалів та засобів освітлювання для проведення робіт в екстремальних умовах весняної повені.

Для ліквідації надзвичайних ситуацій і їх наслідків за рахунок коштів обласного бюджету створено регіональний запас матеріально-технічних ресурсів на суму 704 тис. гривень.

Вживаються заходи для забезпечення фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських лікарських амбулаторій та дільничних лікарень у зонах впливу повені необхідною кількістю медикаментів, перев’язувального матеріалу та дезінфікуючих засобів у відповідності до табелю оснащення підрозділів первинної медико-санітарної допомоги.

Підсумовуючи результати засідання, Станіслав Прокопенко наголосив на необхідності чітко дотримуватися відпрацьованого плану взаємодії та звернув увагу керівників обласних управлінь, організацій і підприємств на неприпустимість зволікання з проведенням превентивних заходів.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.