Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 08:22:01

День Соборності та Свободи України – свято, що об’єднало українців

22.01.2013   17:42

22 січня з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулося урочисте зібрання та святковий концерт.

Участь у заході взяли керівники області та міста, представники громадськості.
Відкриваючи урочистості, в.о. голови обласної державної адміністрації, заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець наголосив, що свято Соборності та Свободи України – це данина суспільної та історичної пам’яті вікопомній події січня 1919 року. Події, яка явила тогочасному світові соборну Українську державу, об’єднану тисячолітньою історією становлення нації, спільністю культури і духовною єдністю великої української родини. Це свято символізує перемогу об’єднавчої політичної традиції та непереборне тяжіння до єдності всіх українських земель.

“Тому, відзначаючи День Соборності та Свободи України на державному рівні, ми віддаємо шану минулому і згадуємо всіх, хто присвятив своє життя становленню державності України. Суспільною ж значимістю цього свята є запорука нашого європейського майбутнього у найближчій перспективі”, – підкреслив він.

Акт Злуки українських земель – Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки – в єдину самостійну державу, за словами Миколи Стрільця, це перший практичний крок до об’єднання українських земель після майже 6-ти століть національно-політичного роз’єднання. Більш того, саме події 22 січня 1919 року, на думку істориків та політологів, визначили формат подальшої боротьби за незалежність протягом ХХ століття.

“Президент України Віктор Янукович вважає, що саме від нас всіх великою мірою залежить, яку висоту підкорить Україна в двадцять першому столітті, наскільки міцну віру в своє право бути на цій землі, у цьому складному, глобалізованому світі ми передамо нащадкам”, – наголосив виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, звертаючись до присутніх.

Водночас він зазначив, що свій внесок у соціально-економічний поступ України протягом останніх років зробила і Чернігівщина. Два останні роки стали роками будівництва нових освітніх установ, масового відкриття дитячих садків, посиленням матеріальної бази лікувальних закладів. Покращувалась інфраструктура населених пунктів, було газифіковано десятки сіл. Щороку зростає потенціал галузі сільського господарства, яке з року в рік демонструє рекордні показники врожаїв. Відкривались нові підприємства та розширювались виробничі можливості вже існуючих. Завдяки цілеспрямованій роботі органів влади продовжувався розвиток культурно-мистецької сфери, відроджуються духовні святині, відбудовані та відреставровані пам’ятки архітектури світового значення. Такими є результати спільної роботи, які, безумовно, багато в чому залежали від позиції керівництва країни.

Від імені голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка Микола Стрілець привітав усіх жителів області з Днем Соборності та Свободи України та з нагоди свята вручив відзнаки Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації.
По завершенню офіційної частини урочистого заходу відбувся святковий концерт.
Від учасників урочистого зібрання були покладені квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку та до Пам’ятного знаку „Борцям за волю і незалежність України”.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Корюківського районного відділу впродовж двох годин розшукали зниклу дитину 17:18

Учора до поліції надійшло повідомлення про зникнення 16-річної дівчини у селищі Холми.

У Ніжині поліцейські виявили та вилучили з незаконного обігу 3,5 тонни спирту 16:37

Під час патрулювання Ніжинської громади інспектори відділу реагування патрульної поліції Ніжинського районного управління поліції зупинили водія автомобіля за порушення Правил дорожнього руху.

У Куликівській громаді запрацював соціальний маршрут для мешканців віддалених сіл 16:06

Гуманітарна місія «Проліска» запустила черговий соціальний маршрут для мешканців віддалених населених пунктів області. Цього разу — на Куликівщині. Основна мета — забезпечити людям доступ до необхідних послуг та допомогти самостійно вирішувати повсякденні питання.

Холминській ТГ громада-партнер із Закарпаття надала комп’ютерну техніку 15:25

У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Холминська ТГ отримала від Дубівської громади Закарпатської області вісім комп’ютерів. Їх нещодавно доставили до Дубового від благодійної організації з Австрії.

Веслувальники Чернігівщини здобули чотири бронзові медалі на чемпіонаті України 15:04

З 04 до 09 серпня в місті Умань відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2010–2011 та 2012–2013 років народження з веслування на байдарках і каное.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини