Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 травня, 04:18:03

У Чернігові презентували інструменти швидкого відновлення зруйнованих війною шкіл

11.05.2023   17:45Агенцiя

У Чернігові три громадські організації - партнери Програми «U-LEAD з Європою» - презентували своє бачення швидкого відновлення доступу до освіти для дітей деокупованих або постраждалих від російської агресії територій.

Про це йшлося на організованому «U-LEAD з Європою» семінарі «Відновлення доступу до освіти: діалог щодо ролі українських громад у ремонті, відновленні та відбудові», повідомляє кореспондент Укрінформу.
На початку заходу директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель наголосив на важливості співпраці у справі відбудови.


"Українські громади використовують доступні ресурси, такі як субвенції на освіту, але й допомогу різних громадських організацій, зокрема благодійних фондів, наприклад SavED. У співпраці з місцевими органами влади стає можливим відновити доступ до освіти, а також до позашкільних заходів, які дуже сприяють розвитку дітей", - зазначив він.

Свої проєкти представили організації «Сміливі відновлювати», SavED та «Pro.svit».

Представник ГО «Сміливі відновлювати» Віталій Селик розповів, що з 25 відвіданих ними шкіл відібрали 12, в яких до 1 вересня 2023 р. планується провести швидкі ремонти. З обраних шкіл сім розташовані на Харківщині, дві - на Київщині, три - на Чернігівщині. Серед останніх, зокрема, Новобиківський ліцей, у безпосередній близькості до якого навесні 2022-го йшли бої з російськими загарбниками.

До початку повномасштабного вторгнення в цих школах навчалося 1913 дітей, цієї ж осені до них піде 3289 школярів. За словами Селика, ці школи мають стати опорними, частково замінивши ті, в яких навчання наразі неможливе.

Ремонти включатимуть лагодження дахів, вікон, вхідних і внутрішніх дверей, 112 загальних приміщень і 41 туалетної кімнат, відновлення пошкодженої електрики. Здешевити і пришвидшити їх проведення дасть змогу широке залучення волонтерів, зокрема професійних будівельників. Селик наголосив, що до відбудови долучаться люди з 20 країн світу, але у проєкті розраховують і на активну участь місцевих мешканців.

Анна Пуцова, керівниця регіонального розвитку благодійного фонду SavED, який опікується відновленням доступу до освіти для дітей з деокупованих і постраждалих від війни громад, розповіла про розвиток цифрових освітніх центрів (DCL). Вони створюються з метою надати принаймні мінімальний доступ до освіти для дітей в громадах, які постраждали від війни, розв'язаної росією проти України. Це громади, де освітня інфраструктура зруйнована або пошкоджена, ті, де багато дітей-переселенців, а також розташовані в зонах, де офлайн-навчання заборонене з міркувань безпеки.

Для допомоги дітям організація облаштовує індивідуальні місця для роботи учнів і вчителів (доступ до комп'ютерного обладнання, за допомогою якого здійснюється навчання), надає підтримку у вигляді індивідуальних і групових консультацій, допомогу в засвоєнні раніше недоопрацьованого матеріалу, доступ до позашкільних активностей, роботу з психологами тощо.

За словами Пуцової, наразі діє 30 цифрових освітніх центрів у Київській, Чернігівській і Миколаївській областях. У рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» кількість центрів до кінця року планується збільшити на 25, розширивши географію і на Харківську область.

Голова ГО «Pro.svit» Олександра Пєтушкова презентувала розроблений за підтримки «U-LEAD з Європою» проєкт "Про.Спільноти". Він передбачає створення не лише безпечного, а й сприятливого для навчання дітей середовища. Велику роль у цьому Пєтушкова бачить у роботі менеджерів освіти, тож саме їхній підготовці буде приділено особливу увагу. Ще одна мета проєкту - формування навичок безпечної поведінки під час війни в учасників освітнього процесу. А крім того - створення міцної мережі менеджерів освіти для підтримки і обміну досвідом.

У підсумку, зазначає Пєтушкова, планується отримати 50 громад, які стануть прикладами безпечного освітнього середовища.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: Програма «U-LEAD з Європою»

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини