Навчальний рік в очному форматі розпочнеться для учнів та учениць 22 чернігівських шкіл
1-го вересня у Чернігові розпочнеться новий навчальний рік. Він найскладніший за всі попередні з двох головних причин — безпека учнів та руйнування навчальних закладів: дві школи розбиті, 25 зазнали пошкоджень різного ступеня.

— Це неабиякий виклик для системи освіти. Крім того, щоб відкрити двері учням та ученицям потрібно облаштувати укриття, щоб створити безпечне середовище. Саме цим займалося управління освіти ЧМР протягом літніх місяців. До 1-го вересня заклади та укриття в них обстежувала спеціальна комісія, куди входили і представники ДСНС. За результатами перевірок складаються акти та визначається готовність закладу приймати дітей, — говорить секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
22 школи вже готові приймати учнів. В них навчатимуться очно орієнтовно 10 500 учнів та учениць. Цифра збільшуватиметься, як тільки будуть завершені ремонтні роботи в решті навчальних закладів.
— На проведення ремонтних робіт в закладах освіти з міського бюджету було виділено біля 215 млн грн. Жодних батьківських коштів на ці роботи не залучалось. Натомість, дякуємо людям доброї волі, які долучилися - народу Тайваню, посольству Фінляндії, ГО «Українська призма», USAID. Чекаємо на допомогу від посольства Великої Британії (фонд «Партнерство за сильну Україну»), японської НГО «Peace Wind Japan» та інших організацій з якими вже ведеться попередня робота, — зазначив Олександр Ломако.
У Чернігові зараз знаходиться близько 19 тисяч школярів та школярок (з 28 350). Більшість батьків обрали очну форму навчання. Ті, які ухвалили рішення навчатися онлайн, також отримають таку можливість.
Зазначимо, що під час підготовки до відновлення навчального процесу у Чернігові, дії міської влади були спрямовані на те, аби підготувати максимальну кількість шкіл саме до роботи в очному форматі. Це потрібно було зробити з трьох причин: підтримати дітей, забезпечити їх соціальними контактами, повернути почуття “нормальності життя”; стимулювати батьків з дітьми повернутися у Чернігів; підвищити якість освіти.
— Сподіваюся, що безпекова ситуація не змушуватиме змінювати плани. Відкривати школи під час війни — складне рішення. Для всіх учасників процесу — дітей, батьків, вчителів, адміністрації шкіл та влади міста. Але загроза мати «втрачене покоління» — набагато страшніша в довгостроковій перспективі. Саме це хоче бачити наш ворог. Успіхів усім в новому навчальному році! Дякуємо ЗСУ за таку можливість!, — висловив сподівання на вдалий навчальний рік секретар Чернігівської міської ради.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.