Ребуси освіти. Освітянам громад допомагають налагодити роботу системи освіти фахівці Програми "U-LEAD з Європою"
11 лютого на базі Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар для фахівців громад «Актуальні питання функціонування освіти в громадах: заклади освіти в громадах та управління ними. Діяльність Центрів професійного розвитку педагогів».

«Це непроста робота, адже нове законодавство передбачає численні зміни. Тому ми працюємо з освітянами, аби допомогти подолати наявні виклики. Прийняття всіма громадами від районних рад закладів освіти, створення органів управління освітою, впорядкування мережі освітніх закладів, впровадження автономії закладів освіти, створення центрів професійного розвитку педпрацівників, розвиток старшої школи, забезпечення фінансування освітньої сфери відповідно до вимог законодавства – це те, над чим зараз працюють в громадах, і сьогодні ми ці питання обговорили», - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
Сергій Дятленко, експерт з освіти Програми «U-LEAD з Європою», розпочав роботу зі складного питання реформування старшої школи. Чинний закон «Про повну загальну середню освіту» передбачає, що старшу профільну освіту (10-11 класи) надаватимуть у ліцеях.
«Кожна громад повинна усвідомлювати, що коли фактична наповнюваність класів в школах нижча, аніж розрахункова, яка лягла в основу розрахунку освітньої субвенції, то це призведе до дефіциту коштів субвенції для оплати праці педагогів, і цю різницю доведеться покривати власними коштами місцевого бюджету. Тому необхідно працювати над посиленням спроможності освітньої мережі», - вважає Сергій Дятленко.
Близько 80 учасників семінару з декількох областей країни працювали з експертами 3 години. Освітян цікавили також питання використання залишків освітньої субвенції, функціонування центрів професійного розвитку педпрацівників, питання передачі майна закладів освіти, зокрема, шкільних автобусів.
«Наразі для освітян дуже складна пора, адже реформування потребує складних рішень та значних ресурсів. На таких навчаннях ми можемо знайти відповіді на ці питання», - наголошує Олена Крес, керівниця відділу освіти Семенівської громади.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.