В Чернігові утискають права студентів?
В Інституті історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського. при Чернігівському національному педагогічному університеті масово утискаються права студентів.

Про це повідомляє студент ІІІ курсу Олексій Француз.
Нещодавно Директор інституту Коваленко О.Б. взагалі дійшов до абсурду і заборонив використання ноутбуків в приміщенні навчального закладу, навіть в навчальних цілях під час пар та погрожує конфіскувати їх у разі недотримання нового правила. На всі запити студентів про причину такого рішення була отримана відповідь: “бо ноутбуки є не у всіх”. Тобто, таким чином, якщо у однієї людини є авто, а іншої його немає, то вона має відмовитись від користування ним, аби не пригнічувати осіб без власного засобу пересування.
Але це не все. Нещодавно в одній з груп ІІІ курсу було ініційовано переобрання активу групи(староста, заступник, профорг). Близько 70% групи у присутності куратора підтримало кандидатуру нової людини на посаду старости, що й було зафіксовано у протоколі засідання. Однак директорат на наступний день, прямо під час навального процесу, перервали проведення семінару й з образами та на підвищеному тоні оголосили, що більшість групи – це ніщо і тільки вони мають право це зробити, а до думки більшості можуть тільки прислухатись, що, відповідно, вони не зробили, бо колишня й, відповідно, нинішня староста постійно доповідала їм про стан в якому перебувала в група, навіть ту інформацію, яка зазвичай залишається в середині студентського колективу. І за те, що куратор вирішив вислухати більшість групи, провів збори перевіривши настрої, які панують серед студентів й шляхом форми безпосередньої демократії було обрано нову людину на посаду старости – отримав догану(штраф у розмірі 200грн. відрахування з заробітної плати, що для пересічного викладача є дуже вагомою сумою)!
В інституті неодноразове нехтувалось питання обрання депутатів студентського парламенту, що є невід’ємною частиною студентського самоврядування. Про можливість подачі кандидатури дізнатись просто неможливо, бо це ніколи не оголошується. Питанням “відбору” кандидатів займається заступник директора Юда Л.А. Тобто бути депутатом студ.парламенту можна тільки “обраним”, що є порушенням п.1 ст.54 Закону “Про Вищу освіту”. І то, не всі депутати переобираються. Якщо студент був “зручний”, то він автоматично залишається на другий рік.
Профспілка також знаходиться під повним контролем директорату, який призначає головою профспілки людину, яку вони ж самі оберуть.
Я вже не кажу про постійну необхідність оплачувати картриджі для принтеру в деканаті, студентські квитки, залікові книжки тощо. Тобто те, що повинно покриватись бюджетом ВНЗ.
Олексій Француз також зазначив: “В час, коли наша країна та весь світ пожинає плоди технологічного прогресу студент нашого ВНЗ не може користуватись ноутбуком, річчю, яка для багатьох стала просто незамінною в навчанні. Щодо виборів старости групи, то тут все нагадує “старий, добрий” совок, від якого Україна та навчальні заклади країни не можуть відійти і через 21 рік незалежності. В моєму виші панує диктатура директорату, яку рано чи пізно потрібно зупинити. Планую все ж добитись можливості бути обраним депутатом студентського парламенту, аби захистити права студентів, які так часто й густо порушує керівництво інституту”.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.