Менська громада працює над визначенням та вирішенням екологічних питань
Активні мешканці, місцева влада та експерти – екологи глибше досліджували екологічні проблеми в Менській громаді на фокус групі, організованій Центром “Доброчин” в рамках проєкту «Ефективне комплексне управління охороною довкілля в Менській ОТГ».

На сьогодні є розуміння, що питання збереження природи, її екологічні аспекти, прямо пов’язані з негативним впливом від діяльності людини.
Учасники вважають однією з головних причин екологічних проблем відсутність стратегічного планування як на рівні держави, так і на місцевому рівні. Окремо акцентували увагу на відсутності системи покарань і більшість учасників вважає це більш дієвим і важливішим за пропаганду екологічної поведінки.
Також учасники згадували погану поінформованість про екологічні проблеми і неможливість впливати на них. Середосновних причин екологічних проблем називали «приватні бізнес-інтереси».
Основними джерелами інформації для учасниць та учасників є телебачення і особисте спілкування з родичами або знайомими На другому місці —агрегатори новин і соціальні мережі. Більшість опитаних не мають постійних джерел інформації на екологічні теми. Частина з них хотіли б дізнаватися про стан екології від незаангажованих експертів і науковців. Молоді була б цікава така інформація, якби її надавали популярні блогери. На їхню думку, вдалим форматом може стати поєднання наукового і розважального контенту.
Активісти говорили не тільки про існуючі проблеми з екологією, але і визначали їхні причини та можливі шляхи вирішення.
Реалізація проєкту на практицісприяє участі місцевого населення у розробці змін до Стратегії розвитку громади в частині охорони довкілля.
«Проект здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).