Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:34:43

Актуальні питання фінансування галузі освіти Чернігівщини обговорили в обласній раді

23.09.2020   09:55Агенцiя

В облраді відбулася нарада під головуванням заступника голови обласної ради Арсена Дідура та члена постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Сергія Сергієнка щодо стану справ із фінансовим забезпеченням діяльності закладів освіти, виплатою заробітних плат педагогам та інших нагальних проблем галузі.

До розмови долучилися начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький, юрисконсульт Чернігівської обласної організаціїПрофспілки працівників освіти і науки України Олексій Лугина, начальник аналітичного відділу Департаменту фінансів облдержадміністрації Юлія Кукуюк.

Як зазначалося під час заходу, уже не один рік поспіль в області існує проблема малокомплектних шкіл. За кількістю таких навчальних закладів Чернігівщина займає перше місце по Україні. Разом із тим, на утримання цих шкіл, окрім державної субвенції, потрібно залучати значні кошти, яких в обласному та місцевих бюджетах громад не вистачає. За словами Миколи Конопацького, певні кроки по оптимізації мережі навчальних закладів в області здійснюються постійно. У цьому навчальному році загальна кількість загальноосвітніх навчальних закладів області зменшилась до 463. Для забезпечення організованого підвозу учнів до опорних шкіл найближчим часом в область має надійти 13 нових шкільних автобусів.

Однак для остаточного вирішення цього проблемного для Чернігівської області питання потрібно виробити спільну позицію і досягти взаєморозуміння з органами місцевої влади, які досить часто не хочуть здійснювати такі непопулярні кроки і закривати малокомплектні школи, створюючи додаткове навантаження на місцеві бюджети.

Все це призводить до парадоксальної ситуації, коли кошти, які можна було б спрямувати на зміцнення матеріально-технічної бази, закупівлі нового обладнання для кабінетів і шкільних автобусів, витрачаються на те, щоб утримувати і опалювати будівлі закладів, де інколи навчається лише 1-2 дитини. Крім того, як свідчать результати ЗНО і дані моніторингу якості освіти, рівень знань учнів, які навчаються у малокомплектних закладах, є досить низьким. А це, в свою чергу, негативно впливає на долю і майбутнє дітей.

Торкнулися учасники наради і проблеми щодо заборгованості заробітної плати педагогічним працівникам, яка також тісно пов’язана із існуванням значної кількості малокомплектних шкіл. Найгостріше це питання стоїть у тих районах, які не оптимізували мережу навчальних закладів. Наразі до кінця року на фінансування освітньої галузі не вистачає приблизно 130 мільйонів, із яких 30 – саме на заробітну плату, а решта – на оплату енергоносіїв. Найближчими тижнями в область має надійти черговий транш освітньої субвенції, відтак ці фінансові показники можуть змінитися.

У ході наради вкотре акцентувалась увага на необхідності змін до формули розподілу освітньої субвенції, застосовуючи для поліських територій додатково коефіцієнт 1,3, як це вже передбачено для гірських населених пунктів. Такі новації дозволили б суттєво покращити ситуацію з фінансуванням галузі.

У підсумку учасники наради вирішили дочекатися виділення чергового траншу освітньої субвенції з державного бюджету, аби оцінити реальний стан речей із фінансуванням галузі. Наостанок Арсен Дідур та Сергій Сергієнко акцентували увагу на тому, що депутати обласної ради будуть і надалі тримати на контролі це питання і у разі необхідності відповідним чином реагувати.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).