Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:50:07

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020"

11.08.2020   10:42Агенцiя

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Студії Живої Історії – це неформальна освітня програма, яка підтримує своїх учасників та учасниць у розробці і реалізації ними ідей довгострокових ініціатив, спрямованих на роботу з актуальними історичними питаннями, які потребують суспільного обговорення і критичного осмислення.

В Україні ця освітня ініціатива впроваджується з 2015 року. Зважаючи на умови й виклики сьогодення її впровадження цього року відбувається у онлайн-форматі.

Програму «Студії Живої Історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Фонду імені Роберта Боша.

До складу команди від міста Прилуки ввійшли представники відділу культури та туризму міської ради, Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Масова, міського Будинку культури та відділу інвестицій та міжнародної діяльності міської ради.

Відповідно до етапів освітньо-грантової програми у червні прилуцька творча команда протягом шести онлайн-зустрічей з іншими громадами та за підтримки тренерів проєкту «Студії Живої Історії 2020» знайомилась з інструментами аналізу культурного та історичного потенціалу громад, прикладами публічно історичних проєктів, ефективними техніками залучення мешканців до таких ініціатив.

Протягом місяця громади-учасниці обговорювали комунікативні методи у роботі й популяризації історичної спадщини, виконували домашні завдання й проводили польові дослідження, напрацьовували ідеї проєктів за методичного супроводу тренерів та менторів.

Задля підсилення компетенцій громад у залученні ресурсів та практики написання проєктних заявок для отримання фінансування у липні програмою «Студії Живої Історії 2020» для представників громад було організовано «Школу грантового менеджменту». Під час онлайн-навчання слухачі ознайомились з теоретичними та практичними підходами у підготовці різних типів грантових заявок.

Також у липні на Інтернет-платформі ZOOM під час нетворкінгової зустрічі відбулась загальна презентація всіх восьми культурних ініціатив громад-учасниць: Авдіївка (Донецька область), Острог (Рівненська область), ️Бехтери (Херсонська область), Брацлав (Вінницька область), Прилуки (Чернігівська область), Гриців (Хмельницька область), Гуляйполе (Запорізька область), Скала-Подільська (Тернопільська область). Цей захід дав можливість учасникам обмінятись корисними порадами й рекомендаціями, дізнатись про практичні аспекти реалізації історичних проєктів, що були озвучені менторами громад.

Метою проєкту «Жива історія Прилук», над яким працювала прилуцька команда й впровадження якого вже практично розпочато, є залучення молоді до пошуку і пізнання відомих та маловідомих фактів історії міста та популяризація локальної історії. Проєкт передбачає формування зацікавленості до вивчення історії сучасними методами та Інтернет- інструментами.

Наразі ж триває збір різнопланового матеріалу про об’єкти історико-культурної спадщини м.Прилуки, з яким можна буде ознайомитись при зчитуванні QR-кодів біля історичних локацій.

Більш детально про місця та об’єкти, де будуть розміщені QR-коди, а також про хід реалізації проєкту «Жива історія Прилук», у наших наступних публікаціях.

Творча команда проєкту «Жива історія Прилук»

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.