Впровадження системи НАССР у закладах освіти - запорука безпечного харчування дітей
Працівники структурних підрозділів Держпродспоживслужби у містах і районах області продовжують зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, освітянами і підприємцями, які займаються постачанням продуктів харчування до загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів.

Зокрема, у Срібному пройшов семінар за участю керівників шкіл та дитячих садків Срібнянського і Талалаївського районів.
Головні спеціалісти відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини і відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства детально поінформували присутніх про покрокову розробку і впровадження системи НАССР.
Зверталась увага на ретельне дотримання працівниками харчоблоків правил особистої гігієни і санітарного стану в приміщеннях, на профілактику виникнення гострих кишкових інфекцій, в тому числі гепатиту А.
Також порушувалось питання дотримання вимог при складанні перспективних двотижневих меню і перспективу введення до меню шкільних їдалень страв зі «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» Євгена Клопотенка.
Враховуючи велику кількість поставлених під час навчання запитань і не досить високий рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо системи НАССР, начальникам відділів освіти було запропоновано визначити відповідальних за її впровадження осіб, а керівникам загальноосвітніх навчальних закладів та закладів дошкільної освіти Срібнянського і Талалаївського районів - пройти відповідне навчання. Також у грудні Срібнянське міжрайонне управління планує провести навчання для фізичних осіб - підприємців щодо впровадження системи НАССР.
На основних вимогах впровадження системи управління безпечністю харчової продукції у дошкільних та загальноосвітніх закладах району наголошувалось і під час наради у Новгороді-Сіверському. Крім того, представники місцевого управління Держпродспоживслужби акцентували увагу керівників навчальних та навчально-виховних закладів на заходах профілактики грипу і ГРВІ, інших інфекційних захворювань.
Семінар по впровадженню системи НАССР в освітніх закладах пройшов і в Парафіївській ОТГ. Спеціалісти Ічнянського районного управління Держпродспоживслужби розповіли присутнім на навчанні про головні завдання системи НАССР, в тому числі про аналіз небезпек і здійснення контролю над усіма етапами приготування страв, починаючи від приймання продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. Також наголошувалось, що при укладанні договорів з постачальником адміністрація освітніх закладів повинна звертати увагу на те, чи зареєстрований постачальник належним чином. Окрім того, були обговорені основні види порушень вимог санітарного законодавства, які реєструються у шкільних і дошкільних установах, та визначені шляхи їх усунення.
Про організацію харчування дітей, дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил та про необхідність забезпечення належної матеріально-технічної бази при впровадженні системи НАССР у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах йшлося також під час семінару-навчання у Бобровицькому районі.
Останні новини Чернігівщини

Новації у застосуванні РРО обговорили під час "круглого столу" 15:16
Про новації та етапи запровадження програмних РРО поспілкувалися під час «круглого столу» фахівці податкової служби області та чернігівські підприємці.

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом "За кращий акторський ансамбль" 14:59
Цього року XIV Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», що проходив у Гомелі (Республіка Білорусь) 3–7 грудня, був приурочений до відзначення 80-річчя заснування Гомельського обласного драматичного театру.

Знову перенесли відключення аналогового телебачення 14:47
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення терміну вимкнення аналогового мовлення в Україні на 30 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Нацради.

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування 14:42
Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів/ок проходила в Освітньому домі прав людини в Чернігові з 4 по 10 грудня. Підсумком роботи стало 4 проєкти правозахисного спрямування.

Відбувся день спеціаліста "Сучасні тенденції хорової освіти" 14:33
Традиційно напередодні новорічних та різдвяних свят, в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка в межах проєкту «Мереживо музичної зими» відбувся день спеціаліста «Сучасні тенденції хорової освіти» за участі студентів I-IV курсів відділу хорового диригування Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького.