Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:13:12

Пройшов практикум із застосування законодавства, де обговорили стратегічне планування місцевого розвитку

21.09.2019   10:49Агенцiя

20 вересня у Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Стратегічне планування місцевого розвитку: методологія та кращі практики громад».

Захід відбувся в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (#ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України.

У практикумі взяли участь голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування.

Відкрив практикум Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Михайло Литвин, який акцентував увагу учасників практикуму на важливості визначення стратегічних цілей кожної громади як частини загальнонаціональної програми розвитку: «Сьогодні вже не викликає сумнівів необхідність та актуальність планувальної діяльності на місцевому рівні. Це інструмент підвищення конкурентоспроможності територій і регіонів, засобом згуртування різних суб’єктів територіального розвитку навколо нових цінностей і довгострокових пріоритетів».

Модератор заходу зазначив, що головним завданням стратегічного планування є забезпечення сталого розвитку територій, основними принципами якого є: орієнтація на потреби й інтереси людей, консенсус щодо довготермінової мети (бачення) розвитку території, усебічність та цілісність, спрямованість на чіткі бюджетні пріоритети, проведення комплексного аналізу стану розвитку територіальної громади, обов’язковість моніторингу та оцінювання, наявність відповідальності та лідерства на місцевому рівні, наявність впливової провідної установи та висока готовність органів влади дотримуватись зобов’язань, розбудова існуючих механізмів і стратегій, активна й ефективна участь, зв’язок між національним та місцевим рівнями.


Значну увагу приділили участі мешканців громади під час розробки та запровадження стратегій. Консультація проводилася в рамках діяльності Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою.

Розглядаючи кращі практики стратегічного планування, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко звернув увагу на можливі джерела їх фінансування: кошти міжнародної технічної допомоги, кредитні ресурси, кошти приватних інвесторів тощо. Також він розказав про кращі приклади стратегій розвитку міських територіальних громад, які вчора, 19 вересня, презентували в Києві.

Під час практикуму також розглядалися такі питання:
- Стратегічне планування місцевого розвитку: методологія планування.
- Стратегічні напрями розвитку на прикладі об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.
- Кращі практики стратегічного планування (на прикладі Городнянської, Бобровицької, Семенівської міських та Плисківської сільської громад).

Учасники активно обмінювалися думками. Голови ОТГ, в яких вже створено Стратегії, ділилися досвідом і давали практичні поради щодо оптимального алгоритму дій в процесі планування, наступності та послідовності дотримання обраного стратегічного курсу.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.