Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:25:53

Громада і громадяни: як подолати "великий поділ"?

02.09.2019   12:34Агенцiя

Про об’єднання зусиль громадян, підвищення активності жителів громад та налагодження комунікацій, мова йшла під час семінару «Громада і громадяни: як подолати «великий поділ». Організатор семінару – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Спікери заходу – польські та українські експерти, які ділилися з представниками громад кращими практиками залучення громадян та налагодження комунікацій в Польщі та Україні.

З вітальним словом до учасників звернулася Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС. Вона зазначила: «Процес активізації та залучення жителів громад до прийняття рішень, участі у заходах громади, внесення ініціатив та пропозицій, реалізація проектів – це наступна сходинка розвитку громади. Коли ініціативи йдуть від громадян, а не нав’язуються владою. А громадяни розділяють відповідальність за прийняті рішення та розуміють наслідки».

Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, ознайомив присутніх з теоретичним аспектом терміну «добра партисипація». Він розповів як налагодити громадський діалог та залучення мешканців громади під час стратегічного планування, розробки та реалізації проектів регіонального й місцевого розвитку. Також експерт навів приклади кращих практик партисипації у польських гмінах.

Про деліберація як засіб гармонізації інтересів в об`єднаних територіальних громадах розповів Ярослав Пилинський, провідний науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАП України. Він зазначив: «У сучасній американській та західноєвропейській політичній культурі словом деліберація позначаються громадські обговорення, які є обов’язковою складовою суспільних процесів у демократичному суспільстві». Науковець розповів про американський досвід становлення традиції громадських нарад, публічних обговорень, дорадчої демократії.

«Для проведення в Україні успішної децентралізації потрібна участь усіх, або принаймні, більшості громадян. Без широкого і всеохопного обговорення проблем громад, коли більшість зрозуміє, що лише їх особиста активна участь є запорукою реформ, а отже, майбутнього добробуту, навряд чи вдасться суттєво змінити десятиліттями виховане переконання громадян «держава повинна» на «якщо ми самі цього не зробимо – нам цього не зробить ніхто», - підкреслив Ярослав Пилинський.

Про комунікацію з аудиторією та засобами масової інформації розповіла Оксана Стельмах, радниця з комунікацій Чернігівського ЦРМС. Вона надала рекомендації щодо підготовки до інтерв’ю та спілкування з представниками мас-медіа та з жителями громади. Багато запитань присутніх стосувалися стрімкого розвитку соціальних мереж та викривлення інформації, формування громадської думки.

Єжи Даровські, представник Асоціації агенцій регіонального розвитку України, запросив учасників до обговорення теми «Європейські цінності в українських реаліях: подальші кроки ОТГ у розбудові демократичного суспільства». В ході дискусії учасники та експерти обмінялися думками та обговорили як створити активну громадянську спільноту в громаді, орієнтовану на конструктив та співпрацю.

Тетяна Бойко, начальниця відділу інформації та зв’язків із громадськістю Славутицької міської ради, розповіла про досвід налагодження комунікацій з громадськістю на прикладі Славутицької міської ради. Вона надала практичні поради у сфері інформаційної діяльності.

"Приємно, що багато чого з почутого, ми вже сьогодні застосовуємо на практиці, та все ж таки з'явилося чимало прогресивних ідей на майбутнє", - прокоментував свою участь у заході Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини