Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 00:30:26

"Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?", - представники ОТГ Чернігівщини

01.07.2019   12:29Агенцiя

У червні 30 добровольців-вогнеборців з п’яти громад Чернігівської області пройшли навчання в рамках проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою».

Після чотирьох тижнів теоретичної та практичної підготовки бійці складали залік та продемонстрували свої навички в роботі із спецтехнікою.

Олександр Нагуло, заступник начальника УДСНС України в Чернігівській області, розповів: «За європейськими нормативами пожежна команда має прибувати на місце події за 20 хвилин. Це збереже життя людей та допомагає зберегти матеріальні цінності. Наші підрозділи розміщені, в основному, в райцентрах і відстані між населеними пунктами сягають більше 50 км. А це ніяк не 20 хвилин». За його словами «добровольці-вогнеборці» - це пілотний проект в Україні. Якщо будуть хороші результати, то цей досвід можна буде поширювати в усіх громадах країни.

Добровольці вчилися працювати з аварійним інструментом та спецтехнікою, користуватися захисним та спецодягом. Як розповів Євген Середа, інструктор, представники громад пройшли повний курс такого предмету як пожежна тактика, який регламентує дії рятувальника під час надзвичайної ситуації. «На заняттях з пожежної техніки та обладнання  вони вчилися користуватися пожежною технікою та обладнанням, вивчали характеристики цього обладнання. Ще вони пройшли курс газо-димо-захисної служби і розуміють, як працювати в загазованому або задимленому середовищі», - сказав він.

Добровільні пожежні команди створюються в громадах для того щоб підсилювати місцеві загони рятувальників та державної служби МНС. Як сказав в.о. старости Василь Дяченко із села Волинка Сосницької громади: «Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?». Він розповів, що у їхньому селі залишилися пожежна машина від колгоспу і вдалося її зберегти, тепер головне навчитися самим і навчити односельців, пояснити їм принципи роботи добровільних пожежних команд і знайти правильну мотивацію.

«Головне, що нам куплять форму. Бо зараз немає нічого. Місяць навчалися. Отримали достатні знання. Нам показали і техніку і як з нею поводитися», - сказав Василь Дяченко.

Сергій Кравченко, заступник Плисківського сільського голови, розповів, що в його громаді вже сформували команду добровольців-вогнеборців з 12 бійців. Разом із ними він пройшов навчання і склав іспит. Всі вони тепер допомагатимуть гасити пожежі місцевій пожежній команді, яка є в Плисківській ОТГ. На його думку така практика є досить ефективною, тим більше що вона довела свою результативність в інших країнах.

«Як показує досвід європейських країн найбільш раціональним протипожежним засобом є об’єднання добровільних пожежних команд з державними командами рятівників. Цей процес створення добровільних команд в наших громадах тільки розпочинається. І проект Програми «U-LEAD з Європою» якраз найкращий інструмент для того, щоб розпочати цю роботу в Україні. В рамках проекту наші представники побували в Польщі та ознайомилися з кращими практиками, європейські тренери проводили для нас лекції та тренінги разом викладачами ДСНС в Чернігівській області», - розповів Сергій Кравченко.

Зазначимо, що 1 липня розпочалася друга черга навчань для ще 30 добровольців-вогнеборців з громад, учасниць проекту, інформує Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.