Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 04:23:52

"Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?", - представники ОТГ Чернігівщини

01.07.2019   12:29Агенцiя

У червні 30 добровольців-вогнеборців з п’яти громад Чернігівської області пройшли навчання в рамках проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою».

Після чотирьох тижнів теоретичної та практичної підготовки бійці складали залік та продемонстрували свої навички в роботі із спецтехнікою.

Олександр Нагуло, заступник начальника УДСНС України в Чернігівській області, розповів: «За європейськими нормативами пожежна команда має прибувати на місце події за 20 хвилин. Це збереже життя людей та допомагає зберегти матеріальні цінності. Наші підрозділи розміщені, в основному, в райцентрах і відстані між населеними пунктами сягають більше 50 км. А це ніяк не 20 хвилин». За його словами «добровольці-вогнеборці» - це пілотний проект в Україні. Якщо будуть хороші результати, то цей досвід можна буде поширювати в усіх громадах країни.

Добровольці вчилися працювати з аварійним інструментом та спецтехнікою, користуватися захисним та спецодягом. Як розповів Євген Середа, інструктор, представники громад пройшли повний курс такого предмету як пожежна тактика, який регламентує дії рятувальника під час надзвичайної ситуації. «На заняттях з пожежної техніки та обладнання  вони вчилися користуватися пожежною технікою та обладнанням, вивчали характеристики цього обладнання. Ще вони пройшли курс газо-димо-захисної служби і розуміють, як працювати в загазованому або задимленому середовищі», - сказав він.

Добровільні пожежні команди створюються в громадах для того щоб підсилювати місцеві загони рятувальників та державної служби МНС. Як сказав в.о. старости Василь Дяченко із села Волинка Сосницької громади: «Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?». Він розповів, що у їхньому селі залишилися пожежна машина від колгоспу і вдалося її зберегти, тепер головне навчитися самим і навчити односельців, пояснити їм принципи роботи добровільних пожежних команд і знайти правильну мотивацію.

«Головне, що нам куплять форму. Бо зараз немає нічого. Місяць навчалися. Отримали достатні знання. Нам показали і техніку і як з нею поводитися», - сказав Василь Дяченко.

Сергій Кравченко, заступник Плисківського сільського голови, розповів, що в його громаді вже сформували команду добровольців-вогнеборців з 12 бійців. Разом із ними він пройшов навчання і склав іспит. Всі вони тепер допомагатимуть гасити пожежі місцевій пожежній команді, яка є в Плисківській ОТГ. На його думку така практика є досить ефективною, тим більше що вона довела свою результативність в інших країнах.

«Як показує досвід європейських країн найбільш раціональним протипожежним засобом є об’єднання добровільних пожежних команд з державними командами рятівників. Цей процес створення добровільних команд в наших громадах тільки розпочинається. І проект Програми «U-LEAD з Європою» якраз найкращий інструмент для того, щоб розпочати цю роботу в Україні. В рамках проекту наші представники побували в Польщі та ознайомилися з кращими практиками, європейські тренери проводили для нас лекції та тренінги разом викладачами ДСНС в Чернігівській області», - розповів Сергій Кравченко.

Зазначимо, що 1 липня розпочалася друга черга навчань для ще 30 добровольців-вогнеборців з громад, учасниць проекту, інформує Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).