Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 14:23:12

Представники ОТГ Чернігівщини дізналися як створювати сільськогосподарські кооперативи

15.11.2018   09:27Агенцiя

Що таке СОК - тепер точно знають учасники семінару «Створення та діяльність сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК)», який 13-14 листопад проводив Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

«Яким чином підвищити зайнятість населення у сільській місцевості? Яка діяльність може створити робочі місця та розвивати мале підприємництво на селі? Відповіддю на ці два запитання може бути таке поняття як кооперативний рух. Чернігівський ЦРМС вже організовував навчальні візити представників наших громад до інших областей, де добре розвинуті кооперативи, які дійсно допомагають розвивати економіку громад», - з такими словами звернулася до учасників семінару Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС. Вона побажала учасникам протягом двох днів навчання отримати максимум інформації, щоб кооперативний рух почав поширюватися і в нашій області.

Навчання проводили Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, та Юрій Бакун– виконавчий директор Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України.

Учасники семінару - представники об'єднаних територіальних громад Чернігівщини - дізналися про зарубіжний та український досвід функціонування кооперативів, зокрема, молочних, ознайомилися з організаційно-правовими аспектами створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів.

«Під час тренінгу мова йшла про розвиток сільської місцевості, як згуртувати людей та надати їм можливість працювати разом, щоб мати більш прибуткове власне господарство. В Україні актуальним є питання створення кооперативів. Існують державні програми, які надають гроші на закупівлю певного обладнання або техніки. Також такі програми існують на обласному та регіональному рівнях", - розповів Юрій Бакун.

В ході навчання учасники отримали покроковий алгоритм створення кооперативу: від перших кроків (формування ініціативної групи), закінчуючи плануванням роботи та ведення господарської діяльності.

На думку тренерів прикладами для наслідування можуть стати молочарські кооперативи Дніпропетровської та Львівської областей – гарні розвинуті кооперативи і малі сімейні ферми. А також кооперативи у Тернопільській області. Тут люди об’єдналися, щоб вирощувати ягоди і відповідно отримали ресурси (міжнародна технічна допомога) для облаштування цеху заморозки ягід. Таким чином вони зможуть реалізувати свій урожай за вищою ціною.

Також на семінарі учасники дізналися як вибрати кооперативну модель відповідно до передумов розвитку громад, бізнес-планування підприємства, якими є індикатори успішності кооперативу.

Обговорили і найпоширеніші помилки, невдалі приклади створення кооперативів у громадах. Тренери звернули увагу на те, чого слід уникати. За словами Юрія Бакуна, найпоширеніші помилки трапляються тоді, коли на початку діяльності, люди починають створювати кооператив на основі власного бачення, яке може не відповідати реаліям. «Для початку потрібно провести вивчення громадської думки, обговорити з кожним членом кооперативу бачення ініціаторів, проаналізувати реальну ситуацію. І звичайно обов’язково приділити увагу плануванню діяльності підприємства, щоб передбачити всі можливі ризики і наслідки, неочікувані випадки які можуть призвести до зупинки діяльності кооперативу і призвести до банкрутства», - зазначив експерт.

На його думку для кооперативів Чернігівської області перспективним може стати молочарський напрямок, особливо з розв'язанням проблеми ціни закупівлі молока. А також створення овочевих кооперативів, які дозволяли б формувати більші партії продукції і в результаті заробляти більше.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.