Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 08:05:42

Навіщо залучати мешканців громад до стратегічного планування?

18.09.2018   11:20Агенцiя

Відповідь на це запитання шукали учасники Форуму зі стратегічного планування громад Чернігівської та Київської областей, що проходив 17 вересня в Чернігові в рамках реалізації проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної та Західної України».Відповідь на це запитання шукали учасники Форуму зі стратегічного планування громад Чернігівської та Київської областей, що проходив 17 вересня в Чернігові в рамках реалізації проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної та Західної України».

«Підтримка самоврядування на місцевому рівні надання допомоги в розвитку громадянського суспільства в межах самоврядних одиниць – головні завдання, які Фонд розвитку місцевої демократії (FRDL) реалізує на протязі більше ніж 25 років своєї діяльності в Польщі, а віднедавна – і на території України», – наголосив експерт проекту, представник Малопольського інституту територіального самоврядування і адміністрації Войцех Одзімек.

«В основі напрацьованої нашими експертами методології розробки стратегій розвитку громад лежить партисипативний підхід, що передбачає активну участь їхніх мешканців у цих процесах. Тільки після вивчення висловлених ними думок та пропозицій йде подальше напрацювання стратегії розвитку громади. Важливим є не лише отриманий документ, як результат роботи, а також яким чином він розроблявся, яким був рівень залученості пересічних жителів. Зазначені підходи почали впроваджуватися під час реалізації програми DOBRE, що охопила 7 областей України. Ідея нашого проекту – поширити цю модель і на інші області, серед яких Чернігівщина виявила чи не найбільшу зацікавленість», – зазначила радник правління FRDL з питань співпраці з країнами Східної Європи, координатор проекту Наталія Гмурковська.

Подальша увага учасників Форуму зосереджувалася на компонентах моделі партисипативного стратегічного планування з висвітленням відповідної методології та інструментів, що застосовуються в роботі експертів. Поряд з особливостями залучення громадян обговорювалися також шляхи зміцнення механізмів співпраці між місцевими органами влади та громадянським суспільством (включаючи бюджет участі, громадські консультації).

Присутні мали нагоду ознайомитися з найкращими стандартами FRDL в цій галузі в Україні та успішними практиками з реалізації стратегічного планування. Вони переконалися в тому, що участь громадськості є важливою складовою успіху цих процесів, означає свідоме використання нею можливості впливу на спосіб управління публічними справами обраними демократичними органами влади та є просто необхідною, бо в сучасному складному суспільстві вже не можна керувати без згоди тих, ким керують.

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини