Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 01:07:21

Про Нову українську школу з перших вуст: робочий візит на Чернігівщину заступника Міністра освіти і науки

13.01.2018   11:12Агенцiя

У вересні минулого року в Україні запрацював Закон «Про освіту», який передбачає перезавантаження всієї системи. Уже з 1 вересня цього року впроваджується редагований Державний стандарт початкової школи в рамках реформи «Нова українська школа».

Основний акцент — компетентнісний підхід. Наразі необхідні програми напрацьовують у ста пілотних школах України. Новинки освітнього процесу вже випробовують учні перших класів і на Чернігівщині: чернігівська школа № 25, ніжинська № 10, прилуцька № 7 та ріпкинська № 2.

Про виклики, що стоять перед освітянами, говорили вчора у Чернігові під час наради керівників управлінь та відділів освіти області за участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея. До заходу долучилися в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти України Юрій Завалевський, заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, начальник Управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький.

Павло Хобзей говорив і про фінансову складову реформи. Адже якісне її впровадження потребує, в першу чергу, матеріально-технічного та кадрового забезпечення. Так, на ці потреби для загальної середньої освіти у бюджеті-2018 закладено більше 2,7 мільярда гривень. Зокрема, понад мільярд гривень планується витратити на покращення освітньої інфраструктури, 373,3 мільйона гривень — на підручники, 386,6 мільйона — на підвищення кваліфікації вчителів. Кожна з освітніх програм також отримує фінансування від місцевого самоврядування.

Павло Хобзей: «Нова українська школа — це зміна освітнього середовища: від методів навчання до засобів і навіть вигляду самої школи. Створити сучасний освітній простір зможемо тільки разом, об’єднавши зусилля і педагогів, і учнів та їхніх батьків. Багато речей, які треба робити послідовно, ми робимо паралельно. Звичайно, будуть і помилки. Боятися цього не варто, слід говорити і шукати вирішення питань».

За словами заступника Міністра, гальмує хід реформи значна кількість малокомплектних шкіл та навіть класів. Це стосується і Чернігівської області, третьої за розмірами в Україні з понад мільйонним населенням.

Наталія Романова: «Прикро про це говорити, але динаміка дитячого населення Чернігівщини невтішна. Якщо у 1991 році відповідна частка складала 25% у структурі загальної демографії, то у 2017 році — майже 18%.

Наразі в області зменшилася кількість малокомплектних шкіл на 3,5%. Це процес складний і навіть болючий. Проте, маємо пам’ятати, що в будь-яких наших діях у центрі уваги — дитина та її всебічний розвиток. А це можливо лише за організації повноцінного навчального процесу».

У рамках робочого візиту заступник Міністра оглянув нові аудиторії Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського: педагогічної майстерності імені академіка Івана Зязюна, медійної та інформаційної грамотності, початкової освіти.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини